Ucz się z Renault!

0

Wszystko w ramach 12. edycji programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. To największa na świecie inicjatywa dla dzieci na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promocji ekologicznych form transportu.

Pakiet Droga i Ja

Renault Polska ufundowało uczniom i nauczycielom szkół podstawowych w całym kraju prawie 2000 pakietów edukacyjnych „Droga i Ja”. To innowacyjne zestawy dydaktyczne, które powstały przy udziale międzynarodowych ekspertów bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania. Każdy zestaw składa się z 24 bogato ilustrowanych ćwiczeń i testów dla uczniów, kart dydaktycznych dla nauczyciela oraz plakatu edukacyjnego. Materiały zostały podzielone na dwie grupy wiekowe – 6-9 i 10-12 lat. Ich zawartość z kolei podzielono na dwie części tematyczne – „„Bezpieczeństwo dla wszystkich” i „Mobilność dla wszystkich”. Pierwsza, dotyczy problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a druga ekologicznych form przemieszczania się.

Dla każdej szkoły

Aby otrzymać bezpłatny pakiet, wystarczyło wypełnić formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” www.bezpieczeństwo.renault.pl O ich przyznaniu decydowała kolejność nadsyłanych zgłoszeń.

Szkoły, które nie zdążyły zgłosić się po pakiety nie powinny się martwić. Zestawy dostępne są w formie elektronicznej na stronie internetowej programu i można je bezpłatnie pobrać. Alternatywną możliwością jest skorzystanie z multimedialnego E-Learningu programu Renault „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”, umieszczonego na stronie www. To innowacyjne i interaktywne narzędzie do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, składające się z trzech sprofilowanych modułów – dla dzieci, nauczycieli i dla rodziców. W skład każdego modułu wchodzą animacje, quizy, gry i wiele ciekawostek związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Na zakończenie kursu każdy otrzymuje certyfikat.

A może konkurs?

Uczniowie szkół podstawowych mogą również wziąć udział w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Twój pomysł, Twoja inicjatywa”. Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu i zrealizowaniu do 1 marca 2012 lokalnej kampanii promującej bezpieczeństwo ruchu drogowego i/lub przyjazne dla środowiska sposoby przemieszczania się. Nagrodą główną jest kilkudniowy wyjazd zwycięskiej grupy do Parku EuroDisneyland pod Paryżem. Formularz zgłoszeniowy, szczegółowy poradnik konkursowy i więcej szczegółów znajduje się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl.