Taki będzie nowy Volkswagen Passat

Przed 41 laty Volkswagen wprowadził pierwszą generację Passata. Od tego czasu na całym świecie sprzedanych zostało ponad 22 miliony egzemplarzy tego bestsellera. Teraz Volkswagen przygotowuje się do wprowadzenia ósmej generacji Passata.

Na pierwszych rynkach zadebiutuje on w czwartym kwartale 2014 roku. Nowy Passat będzie jednym z najnowocześniejszych, oferowanych obecnie modeli klasy średniej. Innowacyjne systemy wspomagające, informacyjne, poprawiające komfort i nowoczesne układy napędowe inicjują nową epokę, w której samochody będą bardziej ekologiczne, będą się ze sobą komunikować, a jazda nimi będzie jeszcze bezpieczniejsza.

Światowe premiery. Liczne technologie nowego Passata nie tylko po raz pierwszy pojawią się w tej serii modeli, lecz ogólnie w ofercie Volkswagena. Należą do nich takie systemy, jak Active Info Display (cyfrowy wyświetlacz wielofunkcyjny), wysuwany wyświetlacz Head up, nowy Rear Seat Entertainement, Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście i rozpoznawania pieszych, Emergency Assist (zatrzymanie pojazdu w nagłym przypadku), Trailer Assist (wspomaganie manewrowania z przyczepą) lub asystent jazdy w korkach. Nowy Passat będzie także trzecim modelem Volkswagena dostępnym z napędem hybrydowym plug-in.

Volkswagen-Passat-2014-2

Źródło: Volkswagen