Sprawdź bezpieczeństwo fotelika samochodowego za darmo!

Wybierz się w najbliższy weekend do Jura Park Bałtów i… sprawdź bezpieczeństwo swojego dziecka przewożonego w samochodzie! Połącz przyjemność z pożytecznym. Przez cały weekend w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym rodzice będą mogli bezpłatnie sprawdzić czy prawidłowo przewożą dziecko w foteliku samochodowym. Aby zapisać się na inspekcje, wystarczy zarejestrować się na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl

 Wystartowała 3. edycja kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych. Dane zebrane podczas poprzednich edycji kampanii inspekcyjnych są zatrważające! Spośród 1100 dotychczas skontrolowanych fotelików w Polsce, tylko 2-5% było poprawnie dobranych i zamontowanych, a dzieci były w nich właściwie zabezpieczone.

Inspekcja fotelików-02W weekend w Jura Park Bałtów eksperci ds. bezpieczeństwa dzieci w fotelikach samochodowych z serwisu fotelik.info będą sprawdzać czy fotelik w którym przewożone jest dziecko jest dobrze dobrany i dopasowany do jego wielkości i kanapy samochodowej. Będzie można również sprawdzić czy fotelik jest prawidłowo zamontowany, a przewożone w nim dziecko dobrze zabezpieczone. Wszelkie, ewentualne nieprawidłowości zostaną wskazane i naprawione. A co najważniejsze – pod okiem ekspertów i biomechaników zderzeniowych rodzice przejdą instruktaż, by mogli na co dzień samodzielnie zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa.

Zapisy na stronie: www.inspekcje-fotelikow.pl

Inspekcje fotelików w Bałtowie: piątek-sobota, 4-5 lipca, godz.: 10:00-18:00, Jura Park Bałtów

W tym roku na trasie ogólnopolskiej kampanii znajdą się m.in.: Poznań, Łódź, Warszawa, Bydgoszcz, Bałtów, Siedlce, Kraków, Rybnik, Katowice, Gdańsk, Toruń i Kraśnik.