Skoda Superb nagrodzona przez czytelników magazynu Auto Moto

Superb może doliczyć do swojego konta kolejne trofeum zdobyte w Polsce: wygraną w rankingu „Wybór kierowców”, przeprowadzonym przez miesięcznik motoryzacyjny Auto Moto.

W badaniu, przeprowadzonym od początku bieżącego roku do końca marca, wzięło udział jedenaście tysięcy polskich kierowców, dając obraz satysfakcji Polaków z posiadanych przez siebie samochodów. W wynikach uwzględniono 250 najpopularniejszych wśród ankietowanych aut.

Na ocenę końcową wpływ miało bardzo dużo czynników: od niezawodności serwisu i kosztów eksploatacji, aż po ogólną satysfakcję z użytkowania i opinię właścicieli o takich cechach jak: osiągi, komfort, funkcjonalność i jakość.

Kluczową wartością tego przedsięwzięcia jest fakt, że brali w nim udział kierowcy z Polski – jeżdżący tymi samymi drogami co my, otoczeni identycznymi realiami i korzystający z oferty polskich importerów. Są to kryteria, które mogą znacznie wpłynąć na satysfakcję, a nawet koszty posiadania danego samochodu w różnych krajach.

Jak można przeczytać w sierpniowym numerze pisma: „Użytkownicy chwalą samochód za przestronne wnętrze, duży bagażnik, niezawodność oraz niskie koszty utrzymania”.

W przypadku każdej z czterech ocen składowych, Superb uzyskał wysokie wyniki, co ulokowało ja w czołówce współczesnych samochodów. W tych najważniejszych kategoriach model uzyskał następujące wyniki: 89,2% dla niezawodności, 91,83% dla satysfakcji z użytkowania, 91,42% dla kosztów eksploatacji i 84,69% dla serwisu. Biorąc pod uwagę wszystkie badane cechy, flagowy model ŠKODY uzyskał 91% zadowolenia właścicieli z jego posiadania.

Źródło: Skoda