Samochód idealny… do miasta

Specjalnie dla Was w dobie wciąż panującego ogólnoświatowego kryzysu przespacerowaliśmy się po mieście, by wybrać auta, które idealnie nadają się do poruszania się po miejskiej dżungli, ze względu na ich wygodę oraz spalanie paliwa. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Mała rzecz, a cieszy

Jeżeli samochód jest nam potrzebny do poruszania się po mieście lub codziennych dojazdów z domu do pracy lub na uczelnię, powinniśmy raczej pomyśleć o aucie zdecydowanie miejskim. Liczba kilometrów, które pokonamy w ten sposób w ciągu roku, nie będzie zbyt oszałamiająca,  dlatego też najlepiej wybrać auto z silnikiem benzynowym. Nasza propozycja to Nissan Micra. Niewielki silnik, dobre osiągi, ekonomiczny. Czegóż chcieć więcej? W mieście spali ok. 5 litrów benzyny, na trasie 4,1 na 100 km. Nie pojedziemy niż więcej niż 180 km/h. Silnik 1,2 litra posiadający 98KM. Jeśli szukacie alternatywy – zwłaszcza kobiety – proponujemy zwrócić rówież uwagę na Forda Ka. Małe, niezwykle zwrotne, pali minimalnie więcej niż poprzednik. Bardzo ciekawa propozycja.

Auto nie tylko do pracy i na miasto

Jeśli czasem droga poniesie nas daleko za miasto, a nasze oczy wreszcie zobaczą jak wygląda autostrada w Polsce – wówczas warto przyjrzeć się z bliska nie tylko drodze, ale również temu, co na niej – np. Fordowi Fiesta, zwłaszcza modelowi wyposażonemu w silnik diesla 1,6 TDCi, dzięki któremu pojazd spala zaledwie 5,2 litra oleju napędowego na 100km. Jeszcze lepiej wygląda to w tzw. „cyklu mieszanym” – wówczas spala tylko 4,2 litra. Zaoszczędzimy sporo pieniędzy, które będziemy mogli przeznaczyć na zakup chociażby opon zimowych. Tych najlepiej poszukać w serwisie Tirendo.pl.

Ekonomiczna alternatywa – auto na gaz

Jeśli nawet nie trafimy na limitowaną wersję Mitsubishi Colt 1,3 litra, który instalację gazową ma zamontowaną fabrycznie, to patrząc na ceny benzyny czy oleju napędowego, założenie instalacji gazowej w naszym aucie bardzo szybko się zwróci.

Wybierając auto do jazdy po mieście weźmy pod uwagę jego wielkość oraz komfort jazdy. Wielkość będzie miała wpływ na jego zwrotność, co w zatłoczonych aglomeracjach będzie na wagę złota przy znalezieniu miejsca parkingowego. Komfort jazdy umili nam powrót z pracy do domu. Szerokiej drogi!