Rodem z Formuły 1

c1

W niedzielę odbył się pierwszy wyścig nowego sezonu Formuły 1, a Renault wypuszcza właśnie na rynek specjalną wersję Clio RS, by uczcić zeszłoroczny tytuł.

c4

Clio RS Red Bull Racing RB7 – tak nazywa się ten model. Na pierwszy rzut oka nazwa dość skomplikowana, jednak szybko można się zorientować, o co chodzi.

Clio RS

Co oznacza agresywną stylistykę i mocną jednostkę pod maską – 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 203 KM. Ten mały potwór do setki przyspiesza w mniej niż 7 sekund i osiąga prędkość maksymalną na poziomie 225 km/h.

Red Bull Racing

Tak nazywa się zespół, który zdobył w zeszłym roku tytuł mistrza świata konstruktorów, a którego bolidy napędzane są jednostkami Renault. Silniki Renault należą do najmniej zawodnych ze wszystkich jednostek stosowanych w F1.

RB7

W ten sposób oznaczony został zeszłoroczny bolid, za sterami którego usiedli Sebastian Vettel i Mark Webber. Tegoroczny bolid nazywa się oczywiście RB8.

Jeśli chodzi o pakiet stylistyczny sportowej ‘cliówki’, mamy żółto-czarne malowanie, 18-calowe felgi, czerwone zaciski hamulcowe, sportowe fotele Recaro, skórzaną kierownicę, a także oznaczenia Red Bull Racing.

Clio RS Red Bull Racing RB7 oferowane będzie w Szwajcarii, Francji, Belgii, Austrii i Hiszpanii w cenie 27 tys. euro.

c2

c3