Relacja z targów Motor Show 2013

volkswagen-golf

Targi Motor Show w Poznaniu to największa tego typu impreza motoryzacyjna w europie Środkowo-Wschodniej. Jak co roku nie zabrakło na nich topowych marek takich jak Volkswagen, Toyota, Ford czy Kia, były też debiutujące na polskim rynku arcydzieła motoryzacji czyli: Rolls-Royce, Wiessman oraz topowe marki segmentu aut luksusowych: Ferrari, Jaguar i Porsche.

W dniach 4-7 kwietnia, zwiedzający będą mieli możliwość odwiedzenia 130 wystawców zlokalizowanych w 7 pawilonach i na terenie otwartym Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Cała masa premier, nowości, blask wypolerowanych karoserii i wiele innych poza samochodowych atrakcji, to wszystko tylko w Poznaniu!

Na największą uwagę, także z racji powierzchni zasługuje wystawa VW Group Polska, gdzie można zobaczyć większość topowych samochodów tej grupy.

vokswagen

Porsche zachwyciło ilością wystawionych modeli, w prawdzie nie udało mi się porozmawiać o nowej hybrydowej Panamerze, jednak mam nadzieję wkrótce parę słów o niej napiszę.

porsche

porshe-1

porsche-2

Przyjemnie zaskoczyła Skoda Fabia Monte Carlo. Podobna do Mini, jednak w sporo niższej cenie zaczynającej się od 52 850zł przykuwała wzrok zwiedzających.

skoda-fabia

Samochód roku 2012 VW Golf mogliśmy podziwiać w co najmniej paru odsłonach.

volkswagen-golf

volskwagen-golf-2

Abstrakcyjną dość propozycją Mercedesa okazał się nowy Smart Fortwo Brabus. Ten nietypowy kabriolet w wersji z ponad 100 konnym silnikiem i wyposażeniu wartym 151 000zł robił duże wrażenie nawet na tle innych samochodów tej marki.

smart-brabus-1

smart-brabus-2

Oprócz tej nietuzinkowej propozycji, Mercedes zaprezentował dużo nowości w tym klasę E, S, nową klasę A , CLS Schooting Brake oraz SLS Electric Drive.

mercedes-sls-electric-drive

mercedes-klasa-a

Volvo kusiło i to dosłownie. Nowa V40-tka w mocno usportowionej wersji wyróżniała się tłumu.

volvo-v40

Lexus zachwycał, wystawił na widok odwiedzających wszystkie najnowsze modele, było więc w czym przebierać.

leksus

Duże stoisko przygotowała także koreańska KIA, która coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku. Poza flagowymi modelami można było zobaczyć odnowiony model Sorento, uderzająco podobny do Fiata 500 model Ceed oraz zupełną nowość PRO Ceed GT.

kia

kia-picanto

Miłe wrażenia wyniosłam siedząc w nowym Mitsubishi Pajero, które zachwyciło minimalistyczną elegancją i zrównoważoną, piękną bryłą.

mitsubishi-pajero

mitsubishi-pajero-2

Było też bardzo, bardzo luksusowo a to za sprawą Rolls-Royce i jego modelu Ghost, Motoguzzi, Ferrari F12 Barinetta i nowego Land Rovera. 

rolls-royce

Wszystkim, którzy myślą o zakupie nowego auta, poznaniu nowości albo zwyczajnie pobujaniu w obłokach polecam wizytę w Poznaniu. Targi trwają jeszcze do 7 kwietnia …

viessman-1

viessman-2

Tekst: Kasia Kwiecińska