Rajdowa jazda i tańczące dziewczyny!

Najbardziej kultowa i jedna z najstarszych w Polsce imprez samochodowych dla kierowców amatorów zaprasza do udziału w ściganiu. Jeśli masz prawo jazdy i sprawny samochód, to znajdź tylko towarzysza i wystartuj w 43. „Lwie Kłodzkim”. Zgłoszenia przyjmowane są do niedzieli, 19 maja 2013. Rywalizacja w dniach 25-26 maja.

Automobilklub Ziemi Kłodzkiej serdecznie zaprasza do udziału w 43. „Lwie Kłodzkim”. Zawody odbędą się w dniach 25-26 maja 2013 i swoją bazę będą miały w Kłodzku. Impreza została wpisana do kalendarza Polskiego Związku Motorowego, jako 2. runda Dolnośląskich Mistrzostw Okręgu.

Jak w Mistrzostwach Polski

– Majowe ściganie w Kłodzku już tradycyjnie jest przygotowane tak, aby kierowcy stawiający swe pierwsze kroki w rywalizacji za kierownicą, mogli uczyć się i przygotowywać do startów w poważnych zawodach. Dlatego też uczestnikom dajemy szansę spróbowania także rywalizacji na prawdziwych odcinkach specjalnych, z prawdziwym pomiarem czasu, takim jak w profesjonalnych Rajdowych Mistrzostwach Polski – mówi Jacek Sorokowski, który przez ostatnie lata szefował imprezie i jest autorem trasy. Start 43. „Lwa Kłodzkiego” zaplanowano na sobotę, 25 maja 2013 na godz. 17.00 pod Galerią „Twierdza” w Kłodzku. Zawody potrwają dwa dni. Uczestnicy ścigać się będą na nawierzchniach asfaltowych i betonowych i szutrowych. Do pokonania będą mieli 7 prób sprawnościowych i 4 próby szybkościowe. Długość trasy wyniesie łącznie ok. 227 km, z czego prawie 12km stanowić będą próby.

Dziewczyny zatańczą Zumbę

W tym roku pełnienia funkcji dyrektora „Lwa Kłodzkiego” podjął się charyzmatyczny Daniel Trzciński, który stawia na to, aby zawody miały wspaniałą oprawę i wiele wydarzeń towarzyszących. – Dla każdego coś miłego. Naszą widowiskową bazą ponownie stanie się teren pod Galerią „Twierdza”, gdzie serdecznie zapraszamy. Tutaj naprawdę będzie się wiele działo – m.in. w niedzielne popołudnie planujemy turniej Zumby – zapowiada nowy dyrektor zawodów.

Zgłoszenia do udziału w 43. „Lwie Kłodzkim” przyjmowane będą do niedzieli, 19 maja. Wpisowe wynosi 250zł, a dla członków Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej – 200zł. Tylko w szczególnych przypadkach zgłosić się będzie można w dniu imprezy, czyli 25 maja. Wtedy jednak konieczne jest uiszczenie podwójnego wpisowego.

Oficjalna strona zawodów: www.lew.klodzko.pl