Rajd z myślą o kobietach

Walczmy z rakiem z Dniem Matki w tle – 26 maja odbędzie się II edycja Rajcu Polski Kobiet.

Rajd Kobiet - Ewa Gawryluk Jarek Kazberuk i SEAT 1773

Rak to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce, a druga w Europie. Rocznie diagnozowanych jest 3 miliony nowych przypadków, a 1,7 miliona osób umiera z powodu chorób nowotworowych. Z badań wynika, że w Polsce na 100 tysięcy kobiet 15 choruje na raka szyjki macicy (jest to najwyższy wynik w Europie), a 30 Kobiet na raka piersi. Niestety umieralność na raka piersi ciągle rośnie. Aby zwrócić uwagę na ten problem oraz profilaktykę leczniczą Fundacja Teraz Kobiety wspólnie z SEAT-em i Castrolem już drugi raz organizuje Rajd Polski Kobiet.

Nie tylko dla kobiet

II edycja odbędzie się dniach 26-27 maja 2012 r. w Warszawie i wyruszy spod salonu SEAT-a przy ul. Malowniczej 29. Data 26 maja została wybrana nieprzypadkowo i łączy się z Dniem Matki. Trasa Rajdu będzie wiodła m.in. przez: Otwock, Karczew, Góra Kalwaria, Podkowa Leśna, Lesznowola, Otrębusy, Konstancin czy Piaseczno. Ponadto fundacja wraz z SEAT-em realizuje od kwietnia do 8 września wraz z dealerami SEAT-a pikniki medyczne na terenie kilku miast w Polsce.

W rajdzie pojedzie 10 załóg z ubiegłego roku, kontynuując już tradycję wspólnej zabawy, rywalizacji sportowej i przede wszystkim promowania badań profilaktycznych. W tym roku wyjątkowo w rajdzie będą brać udział również załogi męskie – w charakterze wsparcia operacyjnego m.in. Rafał Sonik, Przemek Saleta, Waldemar Błaszczyk, Kamil Butruk, Jarek Kazberuk i inni.

Promocje badań profilaktycznych będą w tym roku wspierać Panie: Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Krystyna Barbara Kozłowska, Beata Małecka Libera, Anna Popek i Agnieszka Szulim oraz Ewa Gawryluk, będąca oficjalna ambasadorką rajdu.

414 1269 max SEAT - Rajd Polski Kobiet 3 male
fot:Seat
rajd jesienny 201.1 - male
fot:Seat