Poprowadzi za rączkę do celu

Dzięki wbudowanej kamerze, po zamontowaniu urządzenia przed przednią szybą pojazdu, na kolorowym wyświetlaczu ukaże się realny obraz drogi. Na niego nakładane są graficzne wskazówki nawigacyjne. Takie rozwiązanie pozwala na wierne odwzorowanie trasy i znacznie ułatwia orientację.

Noeklasyka

Jeśli z jakiś powodów będziemy miały dość projekcji wideo, możemy wrócić do bardziej klasycznego rozwiązania. GPS, ma w swojej opcji także, widok mapy 2D/3D z automatycznym zoomem. W tym trybie nawigacji kamera rozpoznaje znaki drogowe z ograniczeniami prędkości. Zidentyfikowane ograniczenia są podawane kierowcy w formie graficznej i akustycznej. Dzięki temu jest on w porę ostrzegany o konieczności dostosowania prędkości jazdy do obowiązujących przepisów.

Wygoda

Urządzenie pokaże nam także którym pasem ruchu się poruszać, aby dotrzeć do celu. TravelPilot 500 i 700 odznaczają się wygodną i prostą obsługą z wykorzystaniem ekranu dotykowego Touch Screen (4,3”). Dzięki możliwości wprowadzania celu podróży za pomocą komend głosowych, kierowca nie musi odrywać rąk od kierownicy podczas prowadzenia pojazdu.

700 jak 007

Droższa wersja urządzenia, TraelPilot 700 jest wyposażona w tuner DVB-T (Digital Video Broadcasting Terrestrial), który pozwala na odbiór kanałów telewizji cyfrowej. Elektroniczny program telewizyjny EPG (Electronic Program Guide) pozwala przeglądać listę wszystkich zarejestrowanych stacji. Dzięki temu nawigator staje się także przenośnym odbiornikiem TV, z którego można korzystać nie tylko w samochodzie. Inną ciekawą i przydatną cechą urządzenia TP 700 są aplikacje biurowe, które obejmują m.in. programy Word, Excel, Powerpoint, PDF Reader, a także kalendarz, kalkulator, zegar, alarm czy proste edytory graficzne.

Nie tylko GPS

Urządzenie firmy Blaupunkt posiada wszystkie funkcje, których można oczekiwać od nowoczesnej nawigacji. Pokazuje drogę i umila czas spędzony za kierownicą. Pakiet multimedialny powala na robienie i przeglądanie zdjęć, odtwarzanie filmów i plików muzycznych czy surfowanie w internecie. Od wideonawigacji do prostego dyktafonu. W chwilach grozy, kiedy nasz partner zacznie śpiewać za kółkiem możemy go nagrać i odtworzyć nagranie wszystkim znajomym. Gwarantujemy, że już nigdy więcej nie będzie przy Was eksponował swojego (anty)talentu.

Modele TravelPilot 500 i TravelPilot 700 będą dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car multimedia od listopada. W urządzeniu TravelPilot 500 zainstalowano dane 41 państw europejskich, w tym Polski.

Sugerowane ceny detaliczne brutto (październik 2008):
– TravelPilot 500 – 1 699 PLN
– TravelPilot 700 – 1 999 PLN