Pogotowie drogowe – jak je wybrać?

Każdy kierowca doskonale wie, że samochód lubi czasem płatać figle, i to najczęściej w najmniej spodziewanym momencie. Z taką sytuacją każda z nas z pewnością chciałaby się szybko uporać, dlatego warto mieć sprawdzone i pewne pogotowie drogowe, do którego możesz zadzwonić w każdej chwili. Jednak firm, które świadczą tego typu usługi jest naprawdę wiele. Którą wybrać? Warto przeanalizować kilka czynników, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Oferta pogotowia drogowego

Na początku powinnaś zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług. Im większa oferta tym lepiej dla ciebie. Wśród opcji powinno się znaleźć przede wszystkim holowanie pojazdu, naprawa drobnych awarii na drodze (na przykład zmiana koła, spuszczenie źle zatankowanego paliwa, naładowanie akumulatora itp.), dowóz paliwa czy też awaryjne otwieranie auta.

Godziny otwarcia

Wyobraź sobie taką sytuację – jedziesz do rodziny na święta, aż tu nagle auto odmawia posłuszeństwa. Wyciągasz telefon komórkowy, dzwonisz na numer pogotowia drogowego i słyszysz komunikat, mówiący o tym, że w święta jest nieczynne. Nieciekawa perspektywa, prawda? Dlatego zanim wybierzesz usługodawcę, zwróć uwagę na godziny otwarcia. Dobre pogotowie drogowe powinno być czynne 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta.

Sprawny sprzęt drogowy i doświadczeni kierowcy

Równie istotną kwestią jest posiadanie przez pogotowie drogowe sprawnego sprzętu. Lawety, holowniki czy inne pojazdy i urządzenia powinny być sprawdzone i przetestowane, ponieważ właśnie od tego zależy nasze bezpieczeństwo i skuteczność pomocy. Bardzo ważne jest także doświadczenie i profesjonalizm kierowców, a także jakość obsługi klienta. W końcu płacisz za fachowe wsparcie w razie niespodziewanych kłopotów.

Tekst: Paulina Plich