Początek wyścigowego kalendarza – Rajd Jänner

0

Styczeń zdecydowanie jest miesiącem naładowanym sportowymi emocjami. Z racji rozpoczęcia nowego roku, każdy chciałby wypaść jak najlepiej oraz zrealizować swoje postanowienia, a przede wszystkim marzenia o wygranej. W styczniowych rajdach będziecie mogły podejrzeć, komu uda się wygrać z poślizgiem lub bez i zrealizować swoje założenia.

Otwarcie sezonu

W pierwszym rajdzie 2013 roku zmierzą się kierowcy na terenie górzystej Austrii, gdzie od 3 stycznia na osiemnastu odcinkach specjalnych przejadą łącznie 390 km. Pierwszy start już w ten piątek o godzinie 8:20 na odcinku specjalnym Pierbach, liczącym 18.99 km. Na 4-ego stycznia zaplanowane jest 10 odcinków specjalnych o łącznej wartości około 140 km. Sobota będzie ostrzejsza. W stosunku do dnia poprzedniego kibice będą mogli emocjonować się na nowych trasach i to na prawie 250 km.

Humorzasta Austria

Rajd do najłatwiejszych nie należy. Górzyste trasy niosą za sobą wiele nieprzewidzianych niespodzianek, zakrętów i poślizgów. Generalnie o imprezie mówi się, że jest to śnieżny rajd. Jänner będzie ewidentnie dobrym przedsmakiem Dakaru.

Polska ekipa

Z Polaków będą nas dzielnie reprezentowali Michał Sołowow oraz Kajetan Kajetanowicz. Zabraknie natomiast Roberta Kubicy. Nasi sportowcy mają ogromne wyzwanie przed sobą, ponieważ od początku istnienia imprezy, jeszcze żaden Polak nie wygrał Rajdu Jänner. Tym bardziej  mocno trzymamy kciuki za naszych rodaków. Pamiętajmy, że czeka ich nie lada wyzwanie ze względu na poziom trudności trasy i nieprzewidziane warunki atmosferyczne.
Rajdowe Mistrzostwa Europy ruszają już 3 stycznia i potrwają trzy dni.

Test Kajetanowicza przed rajdem Jänner