Peugeot 2008 – pierwsze oficjalne zdjęcia

Peugeot 2008 to pojazd stworzony na potrzeby rozrastających się obszarów miejskich na całym świecie. Francuski producent opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia wersji produkcyjnej tego modelu.

Samochód został po raz pierwszy zaprezentowany podczas zeszłorocznego salonu samochodowego w Paryżu. W pracach nad koncepcyjnym Peugeot brały udział oddziały firmy w Europie, Chinach i Ameryce Łacińskiej. Pod maską prototypu 2008 Concept umieszczono 3-cylindrowy silnik benzynowy nowej generacji o pojemności 1,2-litra i mocy 110 KM. W wersji produkcyjnej do wyboru będą prawdopodobnie jednostki oferowane obecnie w modelu 208, na czele z turbodoładowanym motorem benzynowym 1,6 litra o mocy 156 KM.

Model 2008 będzie się też wyróżniał kompaktowymi wymiarami (długość zaledwie 4,16 metra), ułatwiającymi eksploatację w zatłoczonym mieście.

Oficjalna premiera Peugeot 2008 będzie miała miejsce w Genewie. Samochód będzie początkowo produkowany we Francji (Mulhouse), a następnie w Chinach (Wuhan) i Brazylii (Porto Real).

peugeot 2008

Źródło: Peugeot