Oto najlepszy SUV

r1

Podczas międzynarodowych targów w Detroit Range Rover Evoque został wybrany najlepszym samochodem klasy SUV.

Evoque wybrany został najlepszym autem terenowo-użytkowym na rynku północnoamerykańskim przez niezależne jury. Zwycięstwo Range Rovera jest tym cenniejsze, iż konkurencja w tym roku była wyjątkowo silna. Obok najnowszego Range Rovera na liście finałowej znalazło się także BMW X3 oraz nowiutka Honda CR-V.

Elegancki i bezpieczny

Samochody typu SUV od dłuższego czasu zyskują coraz większą popularność. Cały czas zyskują też na prestiżu. To naprawdę eleganckie samochody, które przez wyższy prześwit wydają się dominować nad innymi pojazdami. I to chyba w tym tkwi ich sekret. SUV-y mają jeszcze jedną niepodważalną zaletę. Czujemy się w nich porównywalnie bardziej bezpieczne. W związku z rosnącą popularnośćią pojawia się coraz więcej SUV-ów będących połączeniem atrakcyjnej dla oka stylistyki z cechami typowymi dla aut terenowych. I taki właśnie jest Range Rover Evoque.

Przypomnijmy, że Evoque zakwalifikował się także do czołowej siódemki samochodów rywalizujących o tytuł Car of The Year 2012 w Europie. Być może to jeszcze nie koniec wyróżnień dla Evoque.