Opel Adam Rocks – wersja z charakterem

Adam Rocks to mały crossover dla kierowców, którzy lubią jazdę z otwartym dachem. Samochód zadebiutuje na targach w Genewie.

Najnowsza wersja miejskiego Opla ma 3,74 metra długości – tym samym jest to pierwszy trzydrzwiowy „kieszonkowy” miejski crossover o długości poniżej 4 metrów. Samochód został standardowo wyposażony w elektrycznie rozsuwany brezentowy dach Swing Top i charakterystyczne osłony w dolnej części nadwozia. Dodatkowo, inżynierowie zwiększyli jego prześwit o 15 mm.

W celu dalszej indywidualizacji wnętrza pojazdu projektanci firmy Opel opracowali nowe elementy stylistyczne, detale wykończenia i wzory tapicerki przeznaczone wyłącznie do wersji Rocks. Oprócz wielu innowacji podnoszących bezpieczeństwo i komfort jazdy – takich jak system automatycznego parkowania bez użycia rąk – w ofercie znajduje się także system multimedialny IntelliLink, który umożliwia przyłączenie smartfona.

Opel-Adam-Rocks-2

W modelu Adam pojawią się także zespoły napędowe nowej generacji. Samochód będzie napędzany trzycylindrowym silnikiem 1.0 Ecoteck z bezpośrednim wtryskiem paliwa i turbodoładowaniem. Jednostka rozwija moc do 115 KM przy momencie obrotowym 166 Nm, dostępnym już w niskim zakresie obrotów. Dodatkowym atutem silnika jest niskie zużycie paliwa, wynoszące 4,3 l/100 km. Silnik współpracuje z  nową, sześciobiegową przekładnią manualną.

Adam Rocks będzie dostępny już od lata bieżącego roku.

Źródło: Opel