Odświeżony i-MiEV

Mitsubishi i-MiEV debiutował na europejskim rynku dokładnie rok temu. Dziś samochód przeszedł pierwsze modernizacje.

i3

i-MiEV to samochód, który przeciera szlaki kolejnym 8 modelom elektrycznym i hybrydowym typu plug-in, które Mitsubishi ma zamiar wprowadzić do swej oferty do 2015 roku. Debiutował w 2009 roku w Japonii, rok później trafił na rynki europejskie, zaś w 2011 pojawił się w Ameryce Północnej. Na całym świecie sprzedano już ponad 15000 egzemplarzy, w samej Europie nieco ponad 2600.

Odświeżony model zyskał oznaczenie 2012.5. Na pokładzie pojawiła się nowa deska rozdzielcza, przeprojektowana konsola środkowa, jasnosrebrzyste wstawki po obu stronach powierzchni panelu głównego, jasnosrebrzyste obwódki kratek wentylacyjnych oraz przyciski sterowania systemem klimatyzacji i klamki wewnętrzne w podobnym kolorze.

Jeśli chodzi o wyposażenie, i-MiEV 2012.5 zyskał m.in. system podgrzewania przednich foteli (obecnie dostępny tylko dla fotela kierowcy), zintegrowany zestaw audio z odtwarzaczem CD oraz radiem AM/FM i gniazdem USB, a także system zdalnego sterowania (zdalnie sterowany system klimatyzacji, funkcja timera systemu ładowania oraz wskaźnik poziomu naładowania zespołu akumulatorów).

Najciekawszym elementem jest jednak dźwiękowy system ostrzegania przed nadjeżdżającym pojazdem o nazwie AVAS. Samochody elektryczne nie wydają żadnych dźwięków, a system ten uprzedza zatem pieszych o zbliżającym się pojeździe. Dźwięk generowany jest w zależności od danych uzyskanych z czujnika prędkości, układu hamulcowego oraz pozycji skrzyni biegów.

Wraz z pojawieniem się nowego modelu spadły ceny starego rocznika. I tak i-MiEV można kupić za niecałe 113.000 zł. Model 2012.5 kosztuje 122.300 zł.

i2

i4