O zabytkach nie opowie, ale…

Nawigacji okazuje się pomocna wtedy, gdy chcemy jak najszybciej dotrzeć do celu podróży. Okazuje się, że może stać się także przewodnikiem, który poprowadzi nas po niezapomnianych trasach.

Trasy przygotowane przez redaktorów magazynu Top Gear, jednego z najbardziej popularnych motoryzacyjnych magazynów i programów telewizyjnych na świecie oraz producenta nawigacji TomTom mogą być nieodpłatnie pobrane przez wszystkich użytkowników TomTom ze strony www.tomtom.com/topgear.

Trasy zabiorą nas w podróż po najbardziej zaskakujących rejonach Polski, Austrii i Niemiec. Od Zamku Czocha i ukrytych skarbów Dolnego Śląska, po niezapomnianą podróż przez najpiękniejsze zakątki Gór Stołowych. Niezależnie od tego czy lubimy odkrywać nowe miejsca, wypoczywać w Polanicy Zdroju, cieszyć się wyśmienitą włoską kuchnią w Jarnołowku czy oglądać historyczne modele samolotów Red Bull w Salzburgu, trasy Top Gear Routes bez wątpienia dostarczą nam niezapomnianych przeżyć.

– Wierzymy, że w gorączce nadchodzących wakacji, trasy przygotowane przez redaktorów magazynu Top Gear będą świetnymi propozycjami dla wszystkich zmotoryzowanych polaków – powiedział Bartosz Jeziorański, Senior Account Manager w firmie TomTom. – To trasy, które wyrażają nasze pragnienie dostarczania kierowcom informacji, dzięki którym ich podróż nabierze niezapomnianego i indywidualnego charakteru” – dodał Bartosz Jeziorański.

– Jeśli testujemy samochód, to staramy się wybrać ten najbardziej interesujący – – powiedział Piotr Frankowski, redaktor naczelny magazynu Top Gear w Polsce. – Wybierając do tego testu trasę, zawsze wybieramy tą najbardziej niezwykłą i malowniczą. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy możliwość podzielenia się naszymi trasami ze społecznością TomTom i jednocześnie obserwowania jak te najlepsze stają się coraz bardziej popularne – dodał Piotr Frankowski.

Instalacja tras Top Gear Routes na urządzeniu TomTom:

1. Wejdź na stronę http://www.tomtom.com/topgear

2. Aby pobrać trasy Top Gear Routes, najpierw zainstaluj na swoim komputerze aplikację TomTom HOME. Możną ją bezpłatnie pobrać ze strony TomTom.

3. Wybierz preferowaną trasę i kliknij na przycisk TomTom znajdujący się poniżej

4. Informacja dotycząca trasy zostanie zainstalowana na urządzeniu TomTom poprzez TomTom HOME*.

Wybranie trasy na urządzeniu TomTom:

1. Wybierz opcję „Planowanie Podróży” (Itinerary Planning) w Menu Głównym (druga strona Menu), a następnie wybierz „Option” (Opcja).

2. Wybierz „Wgraj Planowanie Podróży” (Load Itinerary Planning). Jeśli na ekranie pojawi się pytanie „Jesteś pewien, że chcesz skasować wszystkie lokalizacje w aktualnym planie podróży?” (Are you sure you want to delete all locations in the current Itinerary?) – wybierz „Tak”.

3. Wybierz trasę, którą chciałbyś pojechać.

4. Punkty orientacyjne na trasie pojawią się na ekranie. Wybierz „Gotowe” (Done).

5. Zakończenie: Twoje urządzenie TomTom zapyta Cię, czy chcesz jechać do punktu wskazującego początek trasy.

* Trasy Top Gear Routes są dostępne do pobrania na urządzenia serii TomTom GO, XL, RIDER i Navigator