Nowy Golf już w sprzedaży

Od wczoraj można zamawiać nowego Volkswagena Golfa. Ceny siódmej generacji rozpoczynają się od 59.900 zł za model z silnikiem 1.2 TSI o mocy 85 KM. To dokładnie 1.000 zł mniej w porównaniu z poprzednikiem.

Siódma generacja Golfa jest dostępna w trzech liniach wyposażenia: Trendline, Comfortline i Highline. Podstawowym modelem jest Golf 1.2 TSI Trendline o mocy 85 KM. Jeśli chodzi o wyposażenie seryjne podstawowego modelu, na pokładzie znajdziemy m.in. siedem poduszek powietrznych, Electronic Stability Control (ESC), system radiowy z 5-calowym ekranem dotykowym TFT, klimatyzację Climatic, nowy hamulec wielokolizyjny, elektroniczny hamulec postojowy z funkcją Auto-Hold, poprzeczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS, tryb rekuperacji i system Start-Stop.

Golf VII oferowany jest z dwoma całkowicie nowymi generacjami silników. Jednostki benzynowe to silniki TSI z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem o mocy 85 KM i 140 KM. Jeśli zaś chodzi o jednostki wysokoprężne, możemy wybierać spośród jednostek z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem rozwijających moc 105 KM i 150 KM.

Nowy Golf ma zużywać mniej paliwa, ale jednocześnie ma być bardziej dynamiczny. To zasługa m.in. modułowej platformy podłogowej MQB. Niemiecki kompakt zbudowany jest ze stali o bardzo dużej wytrzymałości, w samochodzie zastosowano także wiele nowoczesnych rozwiązań, w rezultacie mimo iż nowy Golf jest większy i lepiej wyposażony od poprzednika, jest zarazem od niego lżejszy o 100 kg.

Pierwsze samochody w salonach pojawią się w drugiej połowie października.