Nowe Clio od 40.950 zł

Renault zaprezentowało ceny nowego Clio. Zamówienia można składać od 10 września. Ile trzeba przygotować na model, który ma kontynuować wielkie tradycje?

renault2

Nowe Clio dostępne będzie tylko w wersji 5-drzwiowej, za to w trzech wersjach wyposażenia: Authentique, Expression, Dynamique. Minimalna kwota jaką trzeba przygotować na kupno nowego Clio to 40 095 złotych. W zamian w wersji Authentique z silnikiem 1,2 75 KM wyposażone jest seryjnie m.in. kierownicę z regulacją w pionie i poziomie, fotel kierowcy z regulacją wysokości, szyby przednie i lusterka boczne regulowane elektrycznie, kartę Renault (zamiast standardowego kluczyka), światła dzienne z diodami LED oraz regulator-ogranicznik-prędkości.

renault3

W zakresie bezpieczeństwa na pokładzie małego francuza standardowo znajdziemy m.in. 4 poduszki powietrzne (dwie czołowe i dwie boczne), pasy bezpieczeństwa z czujnikami obecności pasażera (przód, tył), system elektronicznej stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji ESC (Electronic Stability Control), system ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania AFU, a także system wspomagania ruszania pod górę HSA.

Najtańszy diesel (Energy dCi 90 KM) kosztuje 56.650 zł i dostępny jest od wersji wyposażeniowej Expression. Najtańsze Clio w wersji Dynamique kosztuje zaś 48.550 zł.