Nowe Clio od 40.950 zł

0

Renault zaprezentowało ceny nowego Clio. Zamówienia można składać od 10 września. Ile trzeba przygotować na model, który ma kontynuować wielkie tradycje?

renault2

Nowe Clio dostępne będzie tylko w wersji 5-drzwiowej, za to w trzech wersjach wyposażenia: Authentique, Expression, Dynamique. Minimalna kwota jaką trzeba przygotować na kupno nowego Clio to 40 095 złotych. W zamian w wersji Authentique z silnikiem 1,2 75 KM wyposażone jest seryjnie m.in. kierownicę z regulacją w pionie i poziomie, fotel kierowcy z regulacją wysokości, szyby przednie i lusterka boczne regulowane elektrycznie, kartę Renault (zamiast standardowego kluczyka), światła dzienne z diodami LED oraz regulator-ogranicznik-prędkości.

renault3

W zakresie bezpieczeństwa na pokładzie małego francuza standardowo znajdziemy m.in. 4 poduszki powietrzne (dwie czołowe i dwie boczne), pasy bezpieczeństwa z czujnikami obecności pasażera (przód, tył), system elektronicznej stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji ESC (Electronic Stability Control), system ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania AFU, a także system wspomagania ruszania pod górę HSA.

Najtańszy diesel (Energy dCi 90 KM) kosztuje 56.650 zł i dostępny jest od wersji wyposażeniowej Expression. Najtańsze Clio w wersji Dynamique kosztuje zaś 48.550 zł.