Nowa Honda HR-V: dynamiczna i przestronna

HR-V to reprezentant odnowionej gamy modeli Hondy, który zadebiutuje w Europie latem 2015 roku.

Nadwozie Hondy HR-V wyróżnia się wydatnymi przetłoczeniami typowymi dla aut coupé oraz masywną posturą SUV-a.

Wewnątrz Honda HR-V oferuje pasażerom wiodącą w klasie przestronność oraz rozbudowane możliwości w zakresie konfiguracji siedzeń, dzięki zastosowaniu systemu Magic Seats®. Charakter przedziału pasażerskiego nowego modelu definiują miękkie materiały wykończeniowe wysokiej jakości, przy czym projektantom udało się stworzyć wrażenie przebywania w dopasowanym kokpicie sportowego auta, a zarazem zachować poczucie przestronności.

Nowy system multimedialny Honda Connect, działający w oparciu o aplikacje, korzysta z siedmiocalowego ekranu dotykowego umieszczonego w konsoli centralnej. Funkcje nowego systemu obejmują dostęp do przeglądarki internetowej, wiadomości podawanych w czasie rzeczywistym, informacji o pogodzie i utrudnieniach w ruchu, a także do serwisów muzycznych.

hr-v-2

Honda HR-V będzie oferowana z dynamicznym i wydajnym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 1,6 litra i-DTEC i mocy maksymalnej 120 KM oraz z silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra i-VTEC, rozwijającym moc maksymalną 130 KM. Obie konstrukcje wywodzą się z serii Earth Dreams Technology.

Pakiet systemów Advanced Driver Assist System, obejmujący kamerę cofania oraz radar średniego zasięgu, zawiera rozbudowaną gamę zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, z których wiele debiutuje w segmencie crossoverów.

Źródło: Honda