Nie chcemy czerwonych aut!

0

Jakie auto wybiera kobieta? Mężczyźni odpowiedzą: czerwony. A my powiemy?: guzik prawda! Wcale nie chcemy czerwonych! A wszystkim niedowiarkom polecamy badania… na które się powołujemy ;p

Gdyby kobiety wybierały na swoje samochody tylko czerwone modele – prawie połowa aut w Polcse byłaby czerwona (!!!) – tak wynika ze statystyk i badań choćby TNS OBOP z 2003 roku, które mówią, że w Polsce tylko 3 procent więcej mężczyzn niż kobiet kupuje samochody.

Będąc przedstawicielkami płci pięknej i wiedząc, że nie tylko kolor ma znaczenie stworzyłyśmy pierwszy w Polsce portal motoryzacyjny dla kobiet. I mamy kolejne potwierdzenie kobiecych wyborów!

„Lady in red” to coś innego niż… lady in red car

Chris de Burg śpiewał „Lady in red” – przebój w 1986 roku. Ale miał na myśli kobietę tańczącą w czerwonej sunkni. Za ten kawałek pokochały go także kobiety. Być może gdyby śpiewał o kobiecie jadącej w czerwonym samochodzie fanek tego utworu byłoby niewiele. Dlaczego?

O ile z łatwością przychodzi nam skojarzenie miłości, czy pożądania z kolorem czerwonym, o tyle z jakiś bliżej nieokreślonych powodów czerwone auta uznajemy za niebezpieczne. Taką opinię wyraził Darryl Jacobson, dyrektor zarządzający Burchmore’s *, który ujawnia, że panie w Południowej Afryce wyrażają niechęć do czerwonych aut. – Z jakiegoś powodu uważają, że czerwone samochody są niebezpieczne. Tylko jedna na dziesięć kobiet kupujących w sklepach Burchmore`s bierze pod uwagę zakup auta w kolorze czerwonym. Reszta trzyma się z dala od tego koloru – zauważa.

Jakie kolory są na liście: most wanted?

– Srebrny, złoty, generalnie jasne kolory – wyjawia. Srebrny jest o tyle ciekawy, że cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród mężczyzn.
Burchmore’s działa na podstawie licencji British Car Auctions (BCA), która uzyskała dokładnie takie same wyniki. Według Jacobson`a, spółka niedawno przeprowadziła badania w celu poznania ulubionych przez nabywców kolorów aut używanych.

– Z danych obejmujących 125 000 pojazdów otrzymano następujące wyniki:
Miejsce 1: kolor srebrny z blisko 25% ogółu,
Miejsce 2: kolor niebieski z 21,4% ogółu,
Miejsce 3: kolor czarny z 18% ogółu,
Miejsce 4: kolor szary z ponad 10 ogółu,
i wreszcie miejsce 5 … czerwony – z mniej niż 9% ogółu.

I jak tam Panowie mają się Wasze teorie?

* Burchmowe jest największą firmą w Południowej Afryce sprzedającą auta w hurtowej cenie dla wszystkich.