Najlepsze bajki na tablety

Jeżeli na tylnej kanapie mamy małych pasażerów, dla których podróż to wyzwanie, dobrze jest zaopatrzyć się w dłuższe filmy animowane. Oto autopolkowe Top 10 bajek wartych obejrzenia. Oczywiście podróż samochodowa może być jedynie pretekstem. 

Żółwik Sammy

Podróż dookoła świata to wyzwanie podjęte przez głównego bohatera – Sammy’ego. Mały żółwik morski postanawia przeżyć przygodę życia. Wędrując po oceanach, odkrywa świat, jednocześnie narażając się na wiele niebezpieczeństw. Sammy jest świadkiem wielu historycznych momentów. Jego głównym celem jest odnalezienie miłości życia – Karoli.

Ralph Demolka

Tytułowy Ralph jest czarnym bohaterem gier komputerowych. Pewnego dnia Ralph postanawia opuścić grę i stać się sławny w innym świecie. Całości aranżacji dopełniają znakomite dialogi, które przepełniono dobrym humorem. Dobra zabawa zaplanowana co do minuty.

Kung Fu Panda

Miś panda o imieniu Po marzy o byciu mistrzem kung fu. Pewnego dnia los popycha go do realizacji marzeń. Zostaje wybrany na nowego mistrza wschodnich sztuk walki. Jednak zanim faktycznie stanie się Smoczym Wojownikiem, długa droga przed nim. Musi przekonać innych, że wybór jego osoby był słuszny. Czy i tym razem uda się zrealizować hasło: „Od zera do bohatera”?

Merida Waleczna

Merida, zahartowana Szkotka z gór, jest córą królewskiego rodu. Od najmłodszych lat była uczona dobrych manier i wychowywana do roli królowej. Bohaterka chce jednak żyć inaczej i za nic ma sobie narzucane zasady. Pełna energii dziewczyna strzela z łuku i skacze po drzewach w pięknych sukniach. Merida walczy z konwenansami starszego pokolenia, z czasem jednak będzie musiała zrozumieć, że do wolności trzeba dorosnąć. 

Madagaskar

Chyba nikomu nie musze przedstawiać tej bajki. Film animowany jest mistrzowską komedią przedstawiającą losy przyjaciół z zoo. Nowojorczycy – lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria postanawiają zmienić coś w swoim spokojnym życiu i uciec gdziekolwiek poza mury ogrodu zoologicznego. Celem podróży staje się Madagaskar, który diametralnie zmienia bohaterów.

Epoka lodowcowa

Cofnijmy sie trochę w czasie, no może nawet więcej niż trochę, do epoki lodowcowej. Spokojny los zwierząt zaburzyła pewna wiewiórka, przyczyniająca się do nadejścia epoki lodowcowej. Sytuacja pociągnęła za sobą masową ucieczkę ku południu. Jednak wśród zwierząt znalazł sie outsider, który postanowił na przekór wybrać północ. Mamut Manfred na swojej drodze spotyka porzuconego przez rodzinę leniwca Sida oraz tygrysa Diego. Jak potoczy się ich wędrówka?

Król Lew

Prawdziwa klasyka – Król Lew. Emocjonalna opowieść, która porusza każdego widza niezależnie od wieku. Film dotyka wiele ważnych wątków: temat zdrady, odpowiedzialności, życia i śmierci. To pełna wzlotów i upadków historia niedojrzałego Simby, ścierającego się z przebiegłym wujem.

Potwory i spółka

Bohaterowie filmu zawodowo straszą dzieci w celu pozyskania energii – ładują baterie dzięki ich krzykom. Film opowiada o perypetiach Jamesa Sullivana, przodownika pracy i jego pomocnika, zielonego oka Mike’a Wazowskiego. Ich życie drastycznie się zmienia, gdy do miasta Monstropolis trafia przez przypadek 4-letnia dziewczynka Bu. Bohaterowie usiłując odprowadzić nieproszonego gościa do siebie, odkrywają spisek zagrażający istnieniu świata.

Auta

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie przemyciły czegoś o motoryzacji. Samochody zawsze i wszędzie. Poznajcie Zygzaka McQueena, głównego bohatera filmu. Celem wyścigówki jest start w prestiżowym wydarzeniu sportowym i walka o Złoty Tłok. Z biegiem akcji widzimy, jak samochodzik zmienia się z małego zarozumialca, w postać doceniając moc przyjaźni i miłości. Zygzak przez zupełne zrządzenie losu odnajduje swoją własną drogę.

Film o pszczołach

Barry Benson jest pszczołą. Dopiero co ukończył szkołę i ma rozpocząć pracę w fabryce miodu. Barry postanawia jednak przełamać schemat pszczelego życia i poszukuje czegoś więcej. Decyduje się opuścić ul i szuka przygód w fascynującym świecie ludzi. Świetny humor zarówno dla dzieci, jak i rodziców. 

Tekst: Angelika Rusiecka