Nagrody „red dot” 2013 dla Audi

Trzy modele spod znaku czterech ringów zwyciężyły w tegorocznym konkursie „red dot award: product design 2013“.

Audi R8 przekonało międzynarodowe, renomowane jury swoją „najwyższą jakością stylistyki“ i otrzymało najwyższą nagrodę „red dot: best of the best“. Wielokrotnie nagradzane Audi A3 Sportback i Audi S3 również spotkały się z uznaniem jurorów, którzy przyznali im nagrodę „red dot“ za niepowtarzalny styl. Szef zespołu odpowiedzialnego za stylistykę wnętrza samochodów Audi, Enzo Rothfuss, odebrał nagrody podczas gali red dot w teatrze Aalto, w niemieckim Essen. Podziękował jurorom oraz swojemu zespołowi następującymi słowy: „Wzornictwo to dynamiczny proces i nieustanny rozwój, w którym łączymy tradycję i wizjonerstwo.“

Spośród ponad 4600 zgłoszonych do konkursu produktów i projektów z 54 krajów, wyróżniono 22 modele samochodów, natomiast jury składało się z 37 ekspertów z 24 krajów. Nagroda „red dot” wyraża uznanie nie tylko dla estetycznej formy, ale również dla pionierskich trendów i innowacyjnej myśli projektantów. „Jego stylistyka i wykonanie cechują się nadzwyczajną jakością. Proporcje są wyważone, pełne perfekcyjnej równowagi, a najwyższa klasa charakteryzuje estetykę auta “ – tak jury uzasadniło nagrodę dla Audi R8.

„Wyznaczanie nowych dróg we wzornictwie oznacza przede wszystkim krytyczne spojrzenie na każdy projekt“ – powiedział Wolfgang Egger, szef działu stylistyki Audi. „Proces pracy nad stylistyką pojazdu przypomina dynamiczną jazdę samochodem, która ma swoje lepsze i gorsze momenty. By powstała innowacyjna forma, trzeba podejścia do zadania z wielu różnych perspektyw i poszukiwania czegoś nowego, pamiętając przy tym, by nie tracić z oczu podstawowych cech marki Audi.“ Model R8 to perfekcyjne ucieleśnienie harmonijnego połączenia tradycji i wizjonerstwa. Dzięki takiej mieszance udało się stworzyć produkt, którego stylistyka emocjonalnie łączy klientów Audi i kształtuje przyszłość marki.

Źródło: Audi