Na rowery z Oplem Adam

Opel Adam oferuje nie tylko szerokie możliwości personalizacji, ale także m.in. specjalny system do przewożenia rowerów. Dzięki temu przemieszczanie się ma być łatwiejsze i przyjemniejsze.

Adam oficjalnie światło dzienne ujrzy już niedługo, bo na przełomie września i października w Paryżu. W tym samym czasie odwiedzający targi będą mogli na własne oczy przekonać się, jak proste jest przewożenie rowerów tym małym Oplem. Wszystko dzięki specjalnemu systemowi FlexFix.

To pomysłowe urządzenie to autorski projekt Opla. Umożliwia właścicielom modelu Adam przemieszczanie się po mieście z rowerami w bardzo praktyczny sposób. System ten jest zintegrowany z tylnym zderzakiem auta, dzięki czemu można go praktycznie zawsze używać. Ponadto jest regulowany ręcznie, stąd nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Gdy nie jest potrzebny, może zniknąć niemalże bez śladu, chowając się w tylnym zderzaku.

FlexFix jest w stanie udźwignąć rower ważący do 30 kilogramów, dlatego można nim przewozić również rowery elektryczne. Opcjonalnie, dzięki zastosowaniu dodatkowego przypinanego elementu można przewieźć drugi rower o wadze do 20 kilogramów.

Niewielkie rozmiary transportera powodują, że rower można bardzo łatwo przymocować do stabilnego i prostego w obsłudze uchwytu znajdującego się w szynie, w tylnej części samochodu. To o wiele bardziej przyjazne rozwiązanie, niż np. mocowanie pojazdów na dachu. FlexFix można ponadto połączyć z systemem wspomagającym parkowanie, który zmniejsza ryzyko wgnieceń i zadrapań.