Muzyczny Beetle

Jeżeli nie znasz się na muzyce, nazwa specjalnej edycji Beetle’a nie wiele ci powie. Volkswagen Beetle Fender – dla wtajemniczonych.

Fender to firma produkująca jedne z najlepszych gitar elektrycznych. Założył ją w 1946 roku Leo Fender. Kto wie, być może Volkswagen Beetle w wersji Fender to zapowiedź szerszej współpracy między niemieckim producentem samochodów a amerykańskim producentem sprzętu muzycznego?

Beetle w wersji Fender to samochód pokryty czarnym lakierem, który kontrastuje z czerwonymi akcentami. Zestawienie kolorów jest nieprzypadkowe. Takie same kolory widnieją na słynnej gitarze elektrycznej Fender Telecaster, którą, swoją drogą, dostaniemy w pakiecie z autem.

Beetle Fender porusza się na 19-calowych felgach. Samochód został obniżony o 30 mm oraz poszerzony o 10 mm z każdej strony. Nie brakuje chromowanych i aluminiowych dodatków, zaś na masce umieszczono gitarę. Nie brak także logo Fendera, które znajdziemy z tyłu pod logiem VW, na desce rozdzielczej oraz bocznych drzwiach.

Muzycznych akcentów nie brak także wewnątrz. Deskę rozdzielczą wykończono dwukolorowym drewnem, takim samym, jaki służy do produkcji gitar.Także sprzęt grający, jaki zainstalowano w kokpicie, został zaprojektowany przez Fendera. Zawiera m.in. dotykowy wyświetlacz i 30-gigabajtowy dysk twardy.

Beetle w wersji Fender to na razie samochód pokazowy, nie wiemy czy trafi do produkcji. Mamy nadzieję, że tak.