Mitsubishi Space Star 2015 startuje w Polsce

W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów zadebiutował nowy miejski samochód o nazwie Mitsubishi Space Star, który jest następcą popularnego modelu Mitsubishi Colt.

Reprezentujący segment B Space Star, zgodnie ze swoją nazwą zapewnia przestronne wnętrze dla 5 osób. Od konkurencji wyróżnia go także wyjątkowo małe spalanie na poziomie 4 litrów na 100 km i niskie koszty eksploatacji.

Space Star oferuje nowoczesne, lekkie (od 845 kg ) i aerodynamiczne nadwozie w ciekawej kolorystyce oraz znakomitą zwrotność i łatwość manerwowania, uzyskaną między innymi dzięki najniższemu w klasie promieniowi zawracania, wynoszącemu zaledwie 4,6 metra.

Do napędu modelu Mitsubishi Space Star służą 2 aluminiowe, 3-cylindrowe, 12-zaworowe silniki benzynowe z systemem zmiennych faz rozrządu o pojemności 1 l. i mocy 71 KM oraz 1.2 l. o mocy 80 KM w połączeniu z 5-biegową manualną skrzynią biegów i najnowszą automatyczną przekładnią INVECS-III CVT (silnik 1.2 l.) zapewniającą doskonałą dynamikę.

Wysoki poziom bezpieczeństwa nowego modelu Mitsubishi Space Star zapewnia opatentowana przez MMC struktura nadwozia RISE („Reinforced Impact Safety Evolution”) oraz 6 poduszek powietrznych, w tym poduszki boczne i kurtyny powietrzne. Nad bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów czuwają także oferowane w standardowym wyposażeniu systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji ASC i TCL, system ABS z elektronicznym rozdziałem siły hamowania EBD, układ wspomagania nagłego hamowania BA i ostrzegania o nagłym hamowaniu ESS oraz (w połączeniu z przekładnią CVT) system wspomagania ruszania pod górę HSA.

Nowe Mitsubishi Space Star pokonuje konkurentów bogatym wyposażeniem w połączeniu z atrakcyjnym cennikiem, który zaczyna się od 38 990 zł.

Źródło: Mitsubishi