Mercedes-Benz S 600 Guard – pancernik

Głowy państw, zamożni biznesmani i wszyscy ci, którzy mają uzasadnione obawy o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem po publicznych drogach otrzymali do dyspozycji potężną „broń”.

Mercedes zaprezentował model S 600 w wersji Guard będącym pierwszym samochodem na świecie, któremu przyznano najwyższy certyfikat opancerzenia VR9. Opancerzona Klasa S wyróżnia się m.in. wzmocnionymi panelami ze stali, które wbudowano w wewnętrzną strukturę klatki bezpieczeństwa oraz w poszycie nadwozia. Dodatkową ochronę zapewniają panele wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury. Ponadto, wszystkie szyby zastosowane w tym modelu składają się z poliwęglanowej warstwy wewnętrznej i mają laminowaną strukturę.

Mercedes-Benz-S-600-Guard-2

Podróżujący Mercedesem S 600 Guard mają również do dyspozycji dedykowany system alarmowy, system awaryjnego dostarczania powietrza do kabiny, przyciemnione rolety w drzwiach, a także pełne wyposażenie z zakresu komfortu i udogodnień, łącznie z małą lodówką umieszczoną z tyłu.

Z zewnątrz opancerzona Klasa S praktycznie nie różnie się od standardowego odpowiednika. Nabywca może zamówić odmianę cztero- lub pięcioosobową, przy czym w kwestii jednostki napędowej producent nie oferuje żadnego wyboru. Dostępny jest jedynie najmocniejszy silnik V12 o pojemności 6 litrów, rozwijający 530 KM i 830 Nm momentu obrotowego.

Mercedes-Benz-S-600-Guard-3

Źródło: Daimler