Jaki samochód dla mamy?

0

Mamy szczególnie zwracają uwagę na kwestie związane z funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Wszystko oczywiście z myślą o swoich pociechach. A o tym, że podróżowanie z dziećmi to czasami nie lada wyzwanie, wiedzą chyba wszystkie młode mamy.

W końcu niełatwo skupić się na prowadzeniu auta, gdy na jego tyłach baraszkują przepełnione energią urwisy, które wciąż trzeba przywoływać do porządku. W takich okolicznościach przydaje się samochód, który dzięki swoim ułatwieniom sprawi, że jazda będzie przyjemnością.

Modnie i wygodnie

Przykładem takiego auta może być Ford Fiesta, który urzeka nie tylko nietuzinkowym wyglądem, ale także całą masą udogodnień, które doceni każda mama. Dzięki możliwości sterowania niektórymi funkcjami za pomocą przycisków z kierownicy wielofunkcyjnej, uwaga kierowcy nie ulega jeszcze większemu rozproszeniu, a lampka do czytania umożliwia dziecku obejrzenie ulubionej książeczki

Ciekawym udogodnieniem sa również takie systemy jak czujniki i kamera ułatwiające parkowenie, wycieraczki z czunikiem deszczu czy automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne – mówi Przemysław ukowski, kierownick sprzedaży flotowej w salonie Ford Bemo Motors w Poznaniu.

A może Micra?

Bardzo ciekawą opcją jest również zaawansowany sprzęt audio z funkcją zestawu głośnomówiącego bluetooth sterowanego głosem, dzięki któremu każda mama może w dowolnej chwili przeprowadzić bezpiecznie rozmowę telefoniczną. Natomiast odtwarzacz mp3 z systemem 6 lub 8 głośników z powodzeniem zaangażuje dziecko, które będzie mogło zasłuchać się w audiobookowej bajce.

Innym, równie ciekawym autem dla mamy i jej dziecka może być Nissan Micra, który oprócz bezpieczeństwa gwarantowanego przez systemy ABS i EBD (odpowiednio: zapobiegające blokowaniu kół i zapewniające elektroniczny rozdział siły hamowania), posiada specjalny system mocowania fotelika dziecięcego ISOFIX. – Co ważne, zapewnia on sztywniejsze, w porównaniu z pasami, mocowanie, które z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów – zauważa Artur Kubiak, kierownick Salonu Nissana Auto Club w Poznaniu.

Do dyspozycji kierowcy pozostaje także zabiezpieczenie przed otwarciem przez dziecko tylnym drzwi, co znacznie poprawia komfort i spokój kierowcy. Jeśli zaś mama woli, aby jej dziecko podróżowało tuż przy niej, jest to możliwe dzięki funkcji wyłączenia poduszki powietrznej pasażera.

Równie ważną rzeczą dla kobiety podróżującej ze swoją pociechą jest pokowność pojazdu – i to nie tylko po to, by swobodnie przewozić różnego rodzaju kobiece drobiazgi. Podróżując z dzieckiem często zachodzi potrzeba przewiezienie chociażby wózka dziecięcego, a ten do najmniejszych nie należy. Mimo, że mamy zazwyczaj podróżują samochodami segmentu B – a więc tzw. autami miejskimi, to wciąż mogą mieć do swej dyspozycjidość dużą przestrzeń bagażową – w Nissanie Micra jest to ponad 283 l, z w Fordzie Fiesta prawie 300 l.

Do dyspozycji kierowcy pozostaje także zabezpieczenie przed otwarciem przez dziecko tylnych drzwi, co znacznie poprawia komfort i spokój kierowcy. Jeśli zaś mama woli, aby jej dziecko podróżowało tuż przy niej, jest to możliwe dzięki funkcji wyłączenia poduszki powietrznej pasażera jadącego z przodu.