Jak wybrać dobrą szkołę jazdy?

No i stało się! W końcu zdecydowałaś się na kurs prawa jazdy! Pewnie nie możesz się doczekać pierwszych lekcji, jednak zanim pierwszy raz usiądziesz za kółkiem powinnaś poświęcić trochę czasu na wybranie dobrej szkoły jazdy. Dziś szkół jazdy jest cała masa i niełatwo zdecydować się na którąś z nich. Dlatego warto dowiedzieć się jak wybrać dobrą szkołę jazdy i na jakie czynniki zwracać uwagę?

Doświadczona kadra

Wyznacznikiem dobrej szkoły jazdy z pewnością jest doświadczona kadra pracownicza. Instruktorzy powinni mieć nie tylko doświadczenie, ale także odpowiednie podejście do ucznia. Nie każdy jest orłem i nie każdy od razu „załapie” podstawy, dlatego warto mieć instruktora cierpliwego i przyjaznego, z którym nauka będzie samą przyjemnością. Od nauczyciela zależy bardzo wiele, więc jeśli my, jako uczniowie chcemy kiedyś przezwyciężyć mistrza, to musimy wybrać szkołę jazdy z doświadczoną kadrą.

Samochody do nauki jazdy i plac manewrowy

Równie ważne jest to, by szkoła jazdy dysponowała sprawnymi i nowoczesnymi pojazdami do nauki jazdy. Szkoła powinna mieć również dobrze wyposażony i odpowiednio duży plac manewrowy. Musi być utwardzony, wyłączony z ruchu a także dobrze oświetlony (szczególnie jesienią i zimą, kiedy na dworze szybciej robi się ciemno).

Siedziba i lokalizacja

Zanim zdecydujesz się podjąć naukę jazdy w danej szkole zobacz jak wygląda jej siedziba. Wizerunek szkoły może ci dużo o niej powiedzieć, dlatego poświęć czas na to, aby zobaczyć jak wygląda siedziba firmy. Wygląd firmy, jej lokalizacja a także wyposażenie świadczy o podejściu do kursantów.

Koszty kursu

Z pewnością koszty kursy także odgrywają bardzo znaczącą rolę, nikt z nas nie chce przecież niepotrzebnie przepłacać. Kosztu kursów są bardzo zróżnicowane, możemy znaleźć zarówno bardzo tanie szkoły jak i dość drogie. Zazwyczaj jednak szkoły renomowane mają nieco wyższe ceny, dlatego jeśli zależy ci na dobrych efektach to może powinnaś wybrać nieco droższą, aczkolwiek lepszą szkołę jazdy.

Powszechna opinia i zdawalność

Zanim wybierzesz konkretną szkołę jazdy zwróć również uwagę na opinię na jej temat. O opinie możesz na przykład zapytać swoich znajomych, którzy zdawali w tej szkole. Warto także sięgnąć do Internetu, ponieważ na forach internetowych czy blogach możesz dowiedzieć się bardzo dużo na temat danej szkoły. Prócz tego sprawdź jaka jest zdawalność szkoły – możesz to zrobić wchodząc na stronę wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego, gdzie znajdziesz aktualny ranking zdawalności. Z pewnością powinnaś odpuścić sobie szkoły, które znajdują się na szarym końcu – takim ośrodkom na ogół nie zależy na dobru kursantów, tylko na korzyściach finansowych.

 Tekst: Paulina Plich