III edycja Rajdu Polski Kobiet zakończona!

III Rajd Polski Kobiet

III Rajd Polski KobietW dniach 22-23 czerwca 31 kobiecych załóg wzięło udział w trzeciej edycji samochodowego Rajdu Polski Kobiet. Rajdowe emocje i atrakcje programu III edycji towarzyszyły załogom od chwili startu, aż po metę w niedzielne popołudnie na ulicy Karowej w Warszawie. 

W imprezie wzięły udział, m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Karolina Lampel-Czapka, Magda Stam, Katarzyna Jankowska, Ilona Adamska oraz Małgorzata Kosińska i Aleksandra Kujawa z zespołu RMF4rt. Panie wspierali znani sportowcy: Wojtek Chuchała, Kamil Butruk, Maciej Wisławski.

Tegoroczna edycja była wypełniona po brzegi atrakcjami. Impreza ruszyła w sobotni poranek w samym sercu stolicy, na ul. Karowej, by dać początek rajdowym zmaganiom. Po przejechaniu pierwszej próby sprawnościowej na Siekierkach uczestniczki udały się do szpitala MSW a następnie do Centrum Onkologii, gdzie przeszły badania profilaktyczne oraz szkolenie z zakresu badania piersi na przygotowanych fantomach.

RMF4rt O Bonczyk B TadlaPodstawowym celem Rajdu jest zwrócenie uwagi na rosnące statystyki zachorowań na raka i uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie. – powiedziała dr Krystyna Backiel, Prezes Zarządu Fundacji Teraz Kobiety, pomysłodawczyni i organizator Rajdu Polski Kobiet – Nasze uczestniczki po raz kolejny udowodniły, że doskonale radzą sobie za kierownicą nawet dużych samochodów terenowych.

Pierwszy dzień rajdowych zmagań zakończyła uroczysta kolacja w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO w Starej Wsi, gdzie na uczestniczki czekała m.in. lekcja nauki japońskiego prowadzona przez Megumi Osugi-Stepien oraz Renatę Wódkowską, przedstawicielki Ambasady Japonii, a jednocześnie uczestniczki Rajdu.

Drugi dzień to kolejne odcinki rajdowe i uroczyste zakończenie Rajdu na ul. Karowej w Warszawie.

Fani motoryzacji mogli obejrzeć pokazowe przejazdy dwóch kierowców rajdowych – Wojtka Chuchały i Kamila Butruka z udziałem uczestniczek. 

Rajd Polski Kobiet to świetna, integracyjna impreza, w której mam przyjemność uczestniczyć już od dwóch lat. To jedna z niewielu akcji, w której organizatorzy tak świetnie łączą zabawę z poważnym celem jakim jest profilaktyka nowotworowa. To przecież dla nas kobiet jest jednym z najważniejszych tematów, o którym nie wolno nikomu zapomnieć. Jestem przekonana, że takie inicjatywy mają sens, gdy pokazujemy, że dobrze się bawiąc, potrafimy mówić o chorobie, która stała się plagą ostatnich dekad. A także, że w ten sposób pokazujemy gdzie i w jaki sposób możemy zadbać o swoje zdrowie. Z uśmiechem razem z Beatą Tadlą wspominamy miniony weekend i z przyjemnością pojedziemy w rajdzie za rok! – powiedziała Olga Bończyk, uczestniczka Rajdu.

przejazd-pokazowy-w-chuchaly-na-ul-karowej

Wyniki III Rajdu Polski Kobiet:

  • I miejsce w klasyfikacji generalnej – załoga Nr 17 – Bożeńska Katarzyna, Stępień Justyna jadące Subaru Foresterem
  • II miejsce w klasyfikacji generalnej – załoga Nr 29 – Jankowska Katarzyna, Stam Magda jadące Subaru Foresterem
  • III miejsce w klasyfikacji generalnej – załoga Nr 28 – Szostak Karolina, Strecker Malwina jadące Audi Q5