Hyundai i20 oficjalnie

Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia modelu i20 nowej generacji, którego światowa premiera będzie miała miejsce podczas październikowych targów motoryzacyjnych w Paryżu.

Hyundai i20 nowej generacji został zaprojektowany w Europie. Nadwozie auta ma 4035 mm długości, a rozstaw osi to 2570 mm, czyli o 45 mm więcej, niż u poprzednika. Większe gabaryty nadwozia pozwoliły na stworzenie bardziej komfortowych warunków do podróżowania dla pasażerów siedzących z przodu i z tyłu oraz na wygospodarowanie pojemniejszego bagażnika (326 litrów).

Cechą charakterystyczną nowego modelu jest niespotykany w tym segmencie dach panoramiczny z możliwością uchylania lub całkowitego otwierania. Innymi elementami wyróżniającymi Hyundaia i20 są tylne i przednie światła LED oraz zintegrowana kamera cofania.

Producent nie zdradził szczegółów dotyczących silników, które posłużą do napędu nowego i20, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że w tej kwestii niewiele się zmieni w stosunku do modelu sprzedawanego obecnie.

Oficjalna prezentacja nowego i20 będzie miała miejsce podczas paryskiej konferencji prasowej Hyundaia, która odbędzie się 2.10.2014 o godzinie 16:00 w hali nr 3.

Źródło: Hyundai