Gwiazdy na starcie III edycji Rajdu Polski Kobiet

Już w najbliższy weekend ponad 30 kobiecych załóg weźmie udział w trzeciej edycji samochodowego Rajdu Polski Kobiet. Na zawodniczki oraz wszystkie Panie czekają badania profilaktyczne oraz rajdowe atrakcje w niedzielne popołudnie na ulicy Karowej w Warszawie. 

Na imprezę zapraszają: Fundacja Teraz Kobiety, organizator wydarzenia oraz gwiazdy biorące w niej udział, m.in.: Olga Bończyk, Beata Tadla, Karolina Szostak, Ilona Adamska, Karolina Lampel-Czapka, Wojtek Chuchała, Maciej Wisławski, Łukasz Byśkiniewicz, Kamil Butruk, zespół RMF 4racing Team oraz wiele innych.

Jazda po zdrowie

Celem III Rajdu Polski Kobiet jest promowanie wykonywania badań profilaktycznych Kobiet. Uczestniczki oraz każda Kobieta, która zgłosi się w dn. 22-23 czerwca do Szpitala MSW w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137 oraz do Centrum Onkologii w Warszawie ul. Roentgena 5-będzie mogła wziąć udział w badaniach USG tarczycy, mierzeniu poziomu glukozy we krwi, mierzeniu ciśnienia, pomiarze wagi ciała, a także wykonać cytologię i mammografię. W niedzielę na każdą z pań przy mecie Rajdu na ul. Karowej będzie czekał także mammobus.

Sobota – pod znakiem badań profilaktycznych i Rajdu

II-Rajd-Polski-KobietTegoroczna edycja wypełniona jest po brzegi atrakcjami. Impreza rusza w sobotni poranek w samym sercu stolicy, na ul. Karowej, by dać początek rajdowym zmaganiom. Motoryzacyjni fani będą mogli zobaczyć samochód elektryczny o rekordowym zasięgu. Po przejechaniu pierwszej próby sprawnościowej na Siekierkach uczestniczki udadzą się do szpitala MSW gdzie przejdą umówione badania, a następnie przejadą do Centrum Onkologii gdzie wykonają badania mammograficzne
i cytologiczne.

W tym czasie Panowie uczestniczący w rajdzie przejdą szkolenie z zakresu badania piersi na przygotowanych fantomach. Po zakończeniu wszystkich badań załogi wrócą na rajdową trasę, biegnącą przez Warszawę i okoliczne miejscowości m.in. Skierniewice, Nowe Miasto, Starą Wieś, Piekło, Niebo czy Chlewiska. 

Niedziela pełna atrakcji

Drugi dzień to kolejne odcinki rajdowe i uroczyste zakończenie Rajdu na ul. Karowej w Warszawie. Od ok. godziny 15:00 ulica Karowa stanie się centrum rajdowo-badawczym. Będzie m.in. można obejrzeć samochody uczestniczek, w tym nowego Subaru Forestera. Swoje umiejętności za kierownicą zaprezentują Wojtek Chuchała, Łukasz Byśkiniewicz oraz Kamil Butruk, a zespół RMF 4racing Team w osobach Małgorzaty Kosińskiej i Aleksandry Kujawy przygotował niespodzianki.

Plan III Rajdu Polski Kobiet:

I. Dzień 22.06.2013r

Godz. 09:00 Warszawa ul. Karowa Start Rajdu
Godz. 09.18 Most Siekierkowski Próba sprawnościowa
Godz. 09.38 Szpital MSW Badania
Godz. 10.28 Centrum Onkologii Badania
Godz. 13.21 Skierniewice Próba sprawnościowa
Godz. 14.51 Nowe Miasto Lunch, elementy Szkolenia z techniki jazdy – prowadzą instruktorzy Szkoły Jazdy Subaru

Próba sprawnościowa
Godz. 19.24 DoJo Stara Wieś Próba terenowa

Meta I Etapu
Godz. 21.00 DoJo Stara Wieś Uroczysta Kolacja

I etap Rajdu to ok 300km trasy

II. Dzień 23. 06.2013r

Godz. 09.00 DoJo Stara Wieś Sesja zdjęciowa załóg
Godz. 09.30 DoJo Stara Wieś Start do II Etapu
Godz. 11.10 Piekło – Niebo Zadanie
Godz. 12.40 Chlewiska Muzeum
Godz. 15.00 Warszawa, Karowa Meta Rajdu
Godz. 16.00 Warszawa, karowa Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, pokazowe przejazdy rajdowe

II Etap Rajdu to ok 250km trasy