Gniazdko 230V w aucie?

Korzystamy z coraz większej liczby urządzeń. Nieważne – w domu czy samochodzie. Ich podstawową wadą jest konieczność ładowania baterii. Te – z uwagi na mnogość aplikacji – wyładowują się coraz szybciej. Ładowarka samochodowa do telefonu to stare, ale dobre rozwiązanie. A jak zasilić laptopa, mp3, iPoda, baterię aparatu, kamery? Owszem, możemy się upierać i tłumaczyć, że wcześniej możemy to zrobić w domu. Ten plan jednak nie sprawdzi się, kiedy czeka nas naprawdę długą podróż.

Firma Trust wprowadziła na rynek praktyczny adapter, zamieniający gniazdko zapalniczki samochodowej w przenośny kontakt, który może zasilić nawet ekspres do kawy.

Przetwornica Car Power Socket Dual. Możecie ją mieć na 140 zł.

Urządzenie nazywa się Car Power Socket Dual. Ta przeznaczona do użytku w samochodzie przetwornica potrafi przetworzyć prąd stały o napięciu 12 V (gniazdko zapalniczki) na prąd zmienny o napięciu 230 V. Bez przerwy, może zasilać urządzenia o mocy do 150 W. Jej maksymalna moc wynosi 300 W. Tyle wystarczy, by swobodne naładować baterię do aparatu, czy kamery, lub dostarczyć stałe zasilanie dla laptopa. Oprócz gniazdka prądu o napięciu 230 V, Car Power Socket posiada również złącze USB służące do ładowania urządzeń, takich jak iPod, odtwarzacz mp3 czy telefon komórkowy.

Urządzenie posiada zabezpieczenia przed przepięciami, skokami napięcia oraz przegrzaniem, a także samoistnie się wyłącza, zapobiegając w ten sposób wyczerpaniu się akumulatora samochodowego. Przetwornica Car Power Socket Dual aktualnie znajduje się w sprzedaży, w sugerowanej cenie detalicznej 140 złotych.