Ford Kuga i jego europejska premiera

Nowy Ford Kuga, który debiutuje w Europie, zrywa z wizerunkiem auta typu SUV, oferując najniższe zużycie paliwa, zaawansowane technologie, dobre właściwości jezdne oraz wysoki poziom wyrafinowania.

Nowy Ford Kuga jest centralnym punktem strategii Forda zakładającej dalszy rozwój na europejskim rynku SUV-ów. W związku z tym samochód został wyposażony w szereg najnowocześniejszych technologii: opracowany przez Forda inteligentny napęd na wszystkie koła z układem kontroli jazdy na zakrętach (CC), pierwszy w segmencie systemem zdalnego otwierania pokrywy bagażnika poprzez wykonanie odpowiedniego ruchu stopą pod tylnym zderzakiem, najniższe w klasie zużycie paliwa; w ofercie silnik benzynowy EcoBoost, oraz system SYNC z funkcją wzywania pomocy (Emergency Assistance).

„Europejscy klienci pokochali Forda Kuga obecnej generacji,” powiedziała Barb Samardzich, wiceprezes ds. rozwoju produktu, Ford of Europe. „Nowy model zachowuje charyzmatyczną naturę poprzednika, oferując dodatkowo nowe technologie, nowe elementy wyposażenia oraz większe możliwości.”

Ford planuje wykorzystać kompetencje w zakresie tworzenia samochodów typu SUV do opracowania nowej linii zaawansowanych pojazdów dla klientów z Europy. Obok nowego Forda Kuga na rynku pojawi się nowoczesny i innowacyjny Ford EcoSport – będący bazowym modelem Forda w segmencie SUV – oraz większy i bardziej luksusowy crossover o nazwie Ford Edge, który odniósł już duży sukces w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach.

Źródło: Ford