Feng Shui w samochodzie

Spędzasz coraz więcej czasu w samochodzie? Niech Feng Shui zadba o poczucie komfortu i spokoju.

Ford FengShui

Ponieważ spędzamy w naszych samochodach coraz więcej czasu, tym cenniejsze są wszystkie rozwiązania sprawiające, że pozostajemy zrelaksowane i skoncentrowane, zwłaszcza w obliczu codzienności wypełnionej korkami, remontami i nadchodzącym Euro 2012.

Z pomocą może przyjść… Feng Shui. Dla niektórych te słowa mogą brzmieć egzotycznie. Ale w swej istocie to nic innego, jak sztuka odpowiedniego układania przedmiotów. Jego historia sięga 3 000 lat wstecz do Chin, a jego celem jest organizacja przestrzeni w taki sposób, by dostarczyć maksimum harmonii i zorganizowania – bez względu na to, czy jest to mieszkanie, czy też samochód. Wyznawcy Feng Shui uważają, że nasze otoczenie odzwierciedla każdy aspekt naszego życia – od finansów, przez wiedzę i karierę aż do związków z innymi ludźmi. Istnieje wiele metod praktykowania tej starożytnej sztuki jednak podstawowy cel pozostaje ten sam – stworzyć pozytywne, uspokajające i pozytywne otoczenie motywujące do pracy i pozytywnego działania.

Ford FengShui

Sprawdź bagua swojego samochodu

W wielu zachodnich praktykach feng shui używana jest „bagua” – schemat, mapa pokazująca jak energia chi przepływa przez nasze życie. Każda sfera otoczenia – dom, pokój, miejsce pracy – może zostać odnaleziona na schemacie. Bagua może też odnosić się do pojazdu. Bagua pokrywa dziewięć stref naszego życia: karierę, sławę, wiedzę, kreatywność, pomoc ludziom, podróże, finanse, zdrowie i związki. Według jednej z interpretaci bagua drzwi samochodu znajdują się w sferze wiedzy, kariery lub pomocy innym. Wiedząc to, łatwo rozlokować w samochodzie pozostałe sfery.

Twoje finanse są zaniedbane lub nieuporządkowane? Może więc powinnaś się przyjrzeć obszarowi odpowiedzialnemu za nie. Czy trzymasz hodowlę kaktusów w obszarze związków? Może to tłumaczy kilka nieudanych randek.

Pozbądź się bałaganu

W Feng shui wrogiem numer jeden jest zatłoczenie i nieład – bez względu na to gdzie jesteś. Aby zmienić zachowanie chi pozbądź się nieładu, bez względu na to czy jest on w domu, samochodzie, biurze czy miejscu pracy. Bałagan po prostu blokuje przepływ energii. Chodzi tu o wszystkie te rzeczy, których nie kochamy, nie używamy, które są zepsute i potrzebują naszej wzmożonej uwagi. Staraj się utrzymać samochód wolnym od tego typu rzeczy – to najlepszy sposób na szybką poprawę tego, w jaki sposób odczuwasz przestrzeń.

Wzmocnij Chi

Dodaj kilka wzmacniaczy chi do wnętrza swojego samochodu, by poczuć się lepiej. Oczywiście nie chcesz niczego, co rozprasza uwagę podczas jazdy, użyj więc innych zmysłów niż wzrok. Postaw na przykład na małe dzwoneczki. Jeżeli jesteś zestresowana, wybierz zapachowe olejki o relaksującym aromacie i energetyczne, gdy potrzebujesz dodatkowego zastrzyku energii.

W feng shui niezwykle ważny jest kolor. Dlatego dobrze jest wybrać kolor samochodu, który pomoże nam osiągnąć równowagę. Na przykład ogniści indywidualiści mogą wybrać element związany z wodą jak na przykład czarny aby się uspokoić (i być może uniknąć mandatów). Indywidualiści typu B mogą z kolei wybrać elementy ognia i drewna, czyli kolor czerwony lub zielony, by dodać sobie energii.

Ważne jest także używanie odpowiednich symbolów. Mała ikona – figurka, medal lub zdjęcie – mogą przypominać o tym, by jeździć bezpiecznie, być grzecznym na drodze wobec innych lub po prostu redukować stres i napięcie. Ikonka może być nawet wetknięta głęboko do schowka – ważne jest jedynie, aby mieć poczucie jej obecności.