Europejki pokochały Chevroleta Sparka

Spark, jeden z najlepiej sprzedających się miejskich modeli Chevroleta w Europie, zyskał szczególną sympatię pań. Dane firmy potwierdzają, że w Europie około 59% właścicieli Sparka to kobiety. W Polsce stanowią one połowę osób kupujących najmniejszy model marki.

Ivana, właścicielka Sparka z Chorwacji, uwielbia swój samochód, ponieważ dzięki niemu może czerpać dużą przyjemność z jazdy. „Kocham mojego Sparka, gdyż jest częścią mnie – mówi przedszkolanka. 

Młoda kobieta spędza mnóstwo czasu w swoim aucie: „Odwiedzam inne miasta, jeżdżę na wycieczki, do przyjaciół i znajomych, jak również do pracy”.

Schowki i bezpieczeństwo

Z kolei w Wielkiej Brytanii mieszka kolejna fanka Sparka o imieniu Alex. To zapracowana mama w rodzinie zastępczej, opiekująca się dziewięciorgiem dzieci. Dla niej Spark jest swoistym kołem ratunkowym. Jej dzieciom podoba się „uśmiech” auta oraz jego przestronne wnętrze, w którym mogą miło spędzać czas.

„Lubimy naszego Sparka, ponieważ jest kompaktowy na zewnątrz i duży w środku, a także oferuje mnóstwo przydatnych schowków na wszelkie przedmioty, które noszą ze sobą dzieciaki poczynając od zabawek, a kończąc na tornistrach”.

Około 34% właścicieli Chevroleta Sparka to rodziny z dziećmi. Dla nich liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, a Spark oferuje wysoki poziom ochrony. W 2009 roku samochód zdobył cztery z pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP, uzyskując 81% w zakresie ochrony dorosłych pasażerów i 78% w kategorii ochrony dzieci przewożonych na pokładzie samochodu.

W najnowszej wersji modelu Spark wysoko umieszczone trzecie światło stopu z diodami LED zostało zintegrowane ze spoilerem umieszczonym nad tylną szybą, dzięki czemu kierowca ma lepszą widoczność do tyłu.

Co więcej, w przeciwieństwie do wielu konkurentów Spark na pięcioro drzwi i pięć siedzeń, w związku z czym jest idealnym drugim autem w rodzinie. Długi rozstaw osi pozwolił konstruktorom ograniczyć liczbę elementów wnikających do kabiny pasażerskiej, więc rodziny mogą wykorzystać całą przestrzeń dostępną pomiędzy osiami.

Niezależność każdego dnia

Siła oddziaływania Sparka jest jednak jeszcze większa. 22% nabywców wszystkich aut to emeryci. Brigitte z Belgii przyznaje, że Spark daje jej niezależność, w związku z czym może w dowolnej chwili odwiedzić wnuki lub jechać na zakupy.

Brigitte chwali też swój samochód za to, że łatwo się prowadzi i łatwo nim zaparkować pod zatłoczonym centrum handlowym.

Oferowane są dwa silniki benzynowe o pojemności 1,0 l i 1,2 l. Spark jest dostępny z elektronicznym systemem stabilizacji toru jazdy (ESC), obejmującym kontrolę trakcji, a także układ zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania.

Źródło: Chevrolet