Darmowy, mobilny przewodnik po Europie

a2

Według badań przeprowadzonych przez AC Nielsen, blisko 5 mln Polaków spędzi w tym roku wakacje poza Polską, głównie w Chorwacji, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech. Natomiast spośród tych, którzy planują wakacje w kraju, 72% zdecyduje się na podróż własnym samochodem. Z myślą o kierowcach planujących letnie podróże, Autostrada Wielkopolska SA przygotowała pierwszy i jedyny kompleksowy mobilny przewodnik podróży A2 DO EUROPY.

Aplikacja A2 DO EUROPY oferuje informacje o:

  • kosztach przejazdu w tym: opłatach za korzystanie z dróg/winietach, opłatach za tunele, mosty, drogi wysokogórskie, wysokości mandatów, szacunkowym koszcie potrzebnego paliwa
  • długości planowanej trasy
  • obowiązujących limitach prędkości w danym kraju
  • ważnych telefonach (alarmowych, konsulaty etc.)
  • obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w danym kraju
  • liczbie promili w organizmie – aplikacja została wzbogacona o wirtualny alkomat, który na podstawie wprowadzonych danych, pozwala kierowcy obliczyć szacunkową liczbę promili w organizmie oraz sprawdzić ile czasu powinno upłynąć, zanim użytkownik będzie mógł bezpiecznie usiąść za kierownicą.

Dzięki geolokalizacji, aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju, w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Istnieje także możliwość wyboru kraju z listy dostępnych państw.

A2 DO EUROPY pozawala na wyznaczenie trasy bez ograniczeń w ramach następujących państw: Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Aplikację znaleźć można na oficjalnym profilu Autostrady Wielkopolskiej SA na Facebooku (https://www.facebook.com/AutostradaWielkopolska) z możliwością mobilnego odbioru, na stronie internetowej Autostrady Wielkopolskiej SA pod adresem http://europa.autostrada-a2.pl/), a także w appstorach z opcją darmowego pobrania na smartfona.