Czas pomyśleć o zmianie opon

Z roku na rok przybywa zwolenników opon zimowych. Pamiętajmy, że dzięki swojej specyficznej budowie i właściwościach zapewnia w okresie zimowym znacznie lepsze trzymanie się drogi niż opona letnia. Jej zalety najwyżej docenimy oczywiście na zaśnieżonej i pokrytej lodem drodze, jednak przyjmuje się, że opony powinno się wymienić kiedy średnia dobowa temperatura spada do ok. 7 stopni.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto już teraz pomyśleć o wymienia opon. To mniejszy ruch w serwisach wymiany opon. Jak mówi nam Tomek z Oddziału Pneuhage w Poznaniu, wystarczy zadzwonić i umówić się na konkretny termin. – W tej chwili obsługujemy klientów z dnia na dzień. Zauważyliśmy już co prawda większy ruch, jednak nie na tyle, by stać w kolejkach. Wystarczy zatem zadzwonić i umówić się na następny dzień. Sama wymiana trwa ok. 30 minut.

Kiedy zaczną się kolejki? Nie sposób tego przewidzieć. – Ruch zapewne się zwiększy gdy przyjdą pierwsze przymrozki – twierdzi nasz ekspert. – Kiedy temperatura oscyluje w okolicach 0 stopni, jest to sygnał dla wielu kierowców. Nagle przypominają sobie, że czas wymienić opony.

Razem z naszym ekspertem zachęcamy Was zatem do szybkiej wymiany opon. Nie ma kolejek, wystarczy umówić się na konkretny dzień i godzinę. No i mamy pewność, że nasz samochód będzie zachowywał się bezpiecznie na drodze. Nawet gdy niespodziewanie spadnie pierwszy śnieg…