Citroen C4 odświeżony

citroen-c4

Odświeżony Citroen C4 otrzymał nowe reflektory z diodami LED oraz nowe tylne światła z „efektem 3D”. Ponadto, nadwozie ozdabiają teraz chromowane listwy z przodu, z tyłu oraz przy szybach, jak również nowe, 17-calowe obręcze aluminiowe. Dostępna jest też gama dziewięciu kolorów nadwozia.

W środku Citroen C4 proponuje odświeżoną deskę rozdzielczą, w którą został wbudowany seryjnie 7-calowy tablet dotykowy, a producent oferuje dodatkowo dwa nowe obicia siedzeń: w wersjach Rayados Mistral oraz Libéria Gris.

Na pokładzie nowego modelu znalazły się również innowacyjne technologie ułatwiające kierowanie. Wśród nich na uwagę zasługuje funkcja zdalnego dostępu i uruchamiania samochodu (ADML), która umożliwia otwarcie samochodu i uruchomienie silnika bez wyjmowania kluczyka z kieszeni, alarm niezamierzonego przekroczenia linii (AFIL), zapobiegający ryzyku związanemu z zaśnięciem za kierownicą oraz system kontroli martwego pola (SAM), który informuje kierowcę o innym pojeździe znajdującym się w martwym polu za pomocą pomarańczowej diody umieszczonej w narożniku lusterka wstecznego.

Nowa gama Citroena C4 oferuje też nowe silniki spełniające normę Euro 6, w tym dwa silniki benzynowe PureTech oraz dwa silniki wysokoprężne BlueHDi. Jednostka PureTech 110 BVM rozwija moc 110 KM, natomiast PureTech 130 S&S EAT6 osiąga maksymalnie 130 KM. Z kolei silniki BlueHDi są oferowane w wersji o mocy 100 i 120 KM.

Źródło: Citroen