BMW organizuje Półmaraton Praski

BMW Półmaraton Praski to pierwsza warszawska masowa impreza biegowa zorganizowana w całości po prawej stronie Wisły.

Jego uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do poprawienia swoich rekordów życiowych na dystansie 21,097 kilometra. Pomoże w tym specjalna trasa po płaskim terenie z małą liczbą zakrętów, która – zdaniem organizatorów – jest najszybszą trasą półmaratonu w Polsce.

W BMW Półmaratonie Praskim będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy do 28 sierpnia 2014 roku zarejestrują się za pośrednictwem oficjalnej strony wydarzenia –  www.polmaratonpraski.pl. Poza informacjami dotyczącymi imprezy, uczestnicy znajdą tam precyzyjne plany treningowe rozpisane pod kątem indywidualnych możliwości i planowego rezultatu końcowego.

Sport, bieganie, aktywny styl życia podobnie, jak jazda samochodani BMW – dostarczają wiele radości. Dlatego BMW Group od wielu lat aktywnie wspiera biegaczy. Jest sponsorem jednych z największych i najbardziej prestiżowych zawodów na świecie zaliczanych do grona World Marathon Majors – BMW Berlin Marathon. Na jego trasie w tym roku ustanowiony został nowy rekord świata, a do udziału w przyszłorocznej edycji zgłosiło się już ponad 74,7 tys. osób, chociaż miejsc jest tylko 40 tys.! BMW jest także sponsorem BMW Frankfurt Marahton, w którym ostatnio pobiegło ponad 14 tys. osób.To pierwszy raz, kiedy firma BMW Group Polska jest aktywnie zaangażowana w promocję masowego sportu biegowego w Polsce.

Patronami medialnymi BMW Półmaratonu Praskiego są: Men’s Health, Runner’s World, Bieganie.pl, Magazyn KMH oraz GT.

Źródło: BMW