Będzie „brat” SLS AMG

Wiele było plotek i niepotwierdzonych informacji wrzucanych od czasu do czasu. W końcu pojawiło się oficjane potwierdzenie – Mercedes SLC AMG wejdzie do produkcji.

Szef działu projektowego Mercedesa Gorden Wagener w wywiadzie dla serwisu Autoexpress przyznał, że mniejsza wersja SLS-a znajduje się we wczesnych fazach rozwoju, ale na pewno wejdzie do produkcji. Możemy się go spodziewać nie wcześniej niż w 2014 roku.

Tradycyjny i nowoczesny

Mglisty obraz nowego modelu jaki przedstawił Wagener jest dość obiecujący i ma podążać w trzech kierunkach. Przede wszystkim, wizerunek SLC będzie tradycyjny i nawiązujący do stylu Klasy S. Standardowy charakter zostanie połączony z nowoczesnością wprost z modelu CLA oraz dynamiką SLS-a. Będzie miał  najprawdopodobniejdwie opcje napędu: 4-litrowy silnik V8 o mocy 507 KM oraz 3,5 litrowy motor V6 produkujący 306 KM mocy. Ze względu na wysokie koszty, luksusowy SLC nie będzie miał podnoszonych do góry drzwi. Samochód ma stać się rywalem dla Porsche 911 i kosztować około 80 tys. euro.

Oprócz modelu SLC producent zaprezentuje także specjalną wersję SLS-a Black Series w lipcu, a następnie pojawi się CLS Shooting Brake.