Bądź bezpieczna na drodze!

Czy wiesz, jak przewidzieć potencjalne ryzyko i skutecznie zareagować by nie doprowadzić do wypadku drogowego? A jak zmienić swoje zachowania i przyzwyczajenia? Zgłoś się na szkolenie z Autofederacją!

Autofederacja to pierwsza w Polsce opiniotwórcza i oparta na idei afiliacji organizacja zrzeszająca polskich kierowców. W związku ze zbliżającym się sezonem urlopowym, na najnowocześniejszych symulatorach przeprowadzone będą szkolenia bezpiecznej jazdy – przy współpracy z Akademią Bezpiecznej Jazdy GOS. Szkolenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach, gdy wakacyjny ruch jest wzmożony do granic wytrzymałości. Zakres i tematyka szkoleń dopasowana jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań kierowców.

Podczas przeprowadzanych szkoleń dokonujemy oceny kierowcy, ćwiczymy moduły nocnej jazdy, hamowania awaryjnego i zachowania dystansu – mówi Krzysztof Gos, dyrektor Akademii Bezpiecznej Jazdy. Intensywnie praktykowane jest przewidywanie zagrożeń na drodze (ponad 40 przypadków) i różne warunki pogodowe takie jak: śnieg, deszcz, mgła, zmierzch, noc. Na koniec kursanci otrzymują raport końcowy dokumentujący ich jazdę.

W Autofederacji, wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach jest jednym z najważniejszych celów – dodaje Hubert Drabik, prezes Autofederacji. – Wierzę, że dzięki ćwiczeniom na symulatorze wiele osób poczuje się pewniej za kierownicą i dużo lepiej poradzi sobie w trudnych czy nieprzewidzianych sytuacjach, co wpłynie na zmniejszenie wypadkowości.

Przeprowadzenie szkoleń jest możliwe dzięki współpracy Autofederacji i Akademii Bezpiecznej Jazdy GOS z firmą FAROS – SYMULATORY, która jako jedyna w Polsce ma prawo do sprowadzania i sprzedawania nowoczesnych symulatorów jazdy takich jak; ULTRA CAR i EF-SCOOT.

Wszyscy chętni, chcący odbyć szkolenie na symulatorze mogą zgłaszać się do Autofederacji poprzez stronę: www.af.pl lub Facebooka http://www.facebook.com/Autofederacja. Koszt 2 godzinnego szkolenia wynosi 500 zł. Członkowie Autofederacji mogą liczyć na 50% zniżki.