Wymiana opon? Internetowo!

Pomimo niskich temperatur, najbliższe tygodnie będą dla warsztatów oponiarskich wyjątkowo gorące.  Tymczasem tylko co czwarty polski kierowca wie, kiedy należy zmienić opony na zimowe – wynika z badania TNS Polska na zlecenie firmy Michelin. 

O konieczności sezonowej wymiany opon zwykle przypominamy sobie zbyt późno w konsekwencji zakładając zimówki już po pierwszych przymrozkach i opadach śniegu. Wtedy kierowcy zaczynają obdzwaniać pobliskie warsztaty samochodowe w poszukiwaniu wolnych miejsc na wymianę opon. Na to z reguły tracimy mnóstwo czasu – wyszukanie warsztatu znajdującego się w pobliżu, dodzwonienie się i trafienie akurat w wolny termin może być bardzo czasochłonne.

Polscy kierowcy proces wymiany opon odkładają na ostatnią chwilę. W konsekwencji warsztaty oponiarskie przeżywają jesienią prawdziwe oblężenie, a kierowcy mają problem z umówieniem dogodnego dla siebie terminu wymiany. Postanowiliśmy ułatwić ten proces, tworząc internetowy system rejestracji dla kierowców – mówi Andrzej Skowron właściciel serwisu wymianaopon.pl.

Serwis wymianaopon.pl umożliwia szybkie zapisanie się wymianę opon w wybranym przez siebie warsztacie. Wystarczy wybrać miasto, określić typ pojazdu i wybrać najbardziej dogodny dla nas termin. System zaproponuje kilka warsztatów znajdujących się w pobliżu wyznaczonej lokalizacji. Cały proces rejestracji trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund i jest darmowy – zarówno dla klientów, jak i właścicieli warsztatów.

Internatowy kalendarz dla wszystkich

Obecnie w sieci funkcjonuje ponad 300 warsztatów, głównie w największych polskich miastach. Firma planuje jednak stały rozwój, nawiazując współpracę z kolejnymi warsztatami.

Chcemy, aby nasz system był swego rodzaju kalendarzem rezerwacji usługi wymiany opon, do którego będą trafiały również rezerwacje umawiane telefonicznie lub bezpośrednio w warsztacie. Dzięki temu cały plan pracy warsztatu będzie dostępny online – przekonuje Andrzej Skowron. – Liczymy zarówno na klientów indywidualnych, jak i flotowych – dodaje.

Strona umożliwia również porównanie cenników warsztatów i skorzystanie z oferty najbardziej atrakcyjnej cenowo. Strona internetowa została dostosowana również do urządzeń mobilnych. Dzięki temu umówienie się na wymianę opon będzie możliwe za pośrednictwem praktycznie każdego urządzenia z dostępem do Internetu.