Używany kabriolet na polskie warunki

Kabriolety kojarzą się ze słonecznym klimatem, luzem i bogactwem.  Każdy jednak może pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, nawet mieszkając w Polsce, gdzie zima trwa ostatnio praktycznie pół roku. Przedstawiamy zestawienie używanych kabrioletów na każdą kieszeń. Wyobraź sobie tylko upalny weekend, wycieczkę za miasto, rozwiane włosy i muzykę w głośnikach…

Porsche Boxter

Porsche boxter cabrioNa polskich drogach rzadko można podziwiać kabriolety, dlatego wyróżniają się w tłumie bez względu na model. Jednak, kiedy na horyzoncie pojawia się Porsche Boxster Cabrio, wszystko dookoła zamiera. Czy warto go kupić? Zdecydowanie tak! Niektórzy mówią, że jedynym powodem kupna Boxstera jest fakt, że nie stać Cię na 911. Jest w tym pewnie trochę racji, ale nie można w żaden sposób umniejszać Boxstrowi jego właściwości jezdnych. Nisko położony środek ciężkości, perfekcyjny rozkład mas, dzięki centralnie położonemu silnikowi, do tego jakość wykonania typowa dla Porsche – mrauuu.  Jednak w przypadku tego rumaka, nie ma co liczyć na oszczędności. Średnie spalanie sięga 13,5 l. Z pozytywniejszych wieści, używany model można kupić za około 30 tys. zł., a prócz samochodu, gwarantuję zazdrosne spojrzenia innych kierowców.

Volvo c70

Volvo c70Kolejna pozycja, to coś dla tych, którzy unikają szpanu – Volvo c70. Samochód z natury dla ludzi rozważnych i spokojnych, ceniących sobie bezpieczeństwo i cichą elegancję. Według mnie, przy zakupie kabrioletu w grę wchodzi tylko II generacja z silnikiem diesla 2.0 lub 2.4. To całoroczne auto spokojnie pomieści i Twoje zakupy i pasażerów. Nie ma się co krępować przestrzenią. Klasyczne, ale nie sztampowe Volvo można kupić za około 40 tys. zł.

Mazda mx-5

Mazda mx-5Jeżeli wolisz coś mniejszego, proponuję Mazdę mx-5. Auto idealne dla każdej kobiety. Delikatna sylwetka, lekka konstrukcja i niska awaryjność, to doskonałe połączenie. Producent chwali się, iż od 1989 roku mx-5 znalazła miliony nabywców! Obecnie dostępna jest już trzecia generacja modelu. Jeżeli miałabym przymierzać się do zakupu, wybrałabym drugą, w opcji z hard topem. Najbardziej pocieszający jest fakt, że samochód nie kosztuje fortuny. Mazdę w dobrym stanie można dostać już od 15 tys. zł.

Mercedes SLK

mercedes-slk-350Dla kobiet z pazurem polecam drapieżnego Mercedesa SLK – zwłaszcza II generację. To pierwszy samochód konstrukcji roadster, czyli posiadający składany sztywny dach. Oznacza to, że SLK jest autem całorocznym. Jego sportowy charakter nie umniejsza eleganckiemu wizerunkowi. To niesamowite połączenie zostało uzupełnione o demoniczny silnik 2.0 z turbodoładowaniem. Można to podsumować, jako oszczędny pomysł na dynamiczną jazdę. Polecam wersję AMG w cenie od 15 tys. zł.

BMW z4

bmw z4Potrzebujesz czegoś na niedzielny wypad? A może masz ochotę trochę się polansować? BMW z4 to samochód gadżet, który połechcze Twoje ego. To sportowe, a zarazem eleganckie cacko mruczy jak duży kociak. Jestem pewna, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Miłośnikom mocnych wrażeń polecam wersję z silnikiem 3.0, za około 50 tys. zł. Warto zdecydować się na wersję z hard topem. Będziesz mieć więcej okazji na wyprowadzenie go z garażu.

Peugeot 307CC

peugeot 307ccJeżeli nie czujesz potrzeby wyróżniania się z tłumu, polecam Peugeota 307 CC. Jest to kolejne całoroczne coupe cabrio. Ten samochód wyróżnia prosta stylistyka i delikatne linie. Mniej wymagającym polecam mniejszego brat, czyli 206 CC. Peugeot Cabrio jest dostępny na rynku od 15 tys. zł.

Nissan Micra CC

Nissan micra ccMam też coś dla skromniejszych – Nissan Micra CC. Samochód jest mniejszą i oszczędniejszą konkurencją dla Peugeota 206 CC. Fakt, estetycznie odbiega od francuza, ale z pewnością znajdzie swoich entuzjastów. Ogromnym atutem, jak na polskie warunki oczywiście, jest twardy składany dach. Jeżeli wystarczy Ci 475 litrów w bagażniku, szukaj wersji z silnikiem 1.6 za około 17 tys. zł.

Fiat Barchetta

Fiat BarchettaDla włoskich temperamentów mam Fiata Barchette. Coś romantycznego i niewymagającego. Fiat raczej nie zapewni mocnych wrażeń z jazdy. Nie oczekujmy też wyjątkowej dynamiki. Jednak niewątpliwą korzyścią auta jest przystępna cena. Fiat Barchette to dowód na to, że kabriolet dostępny jest dla każdego. W tym przypadku wystarczy dysponować sumą 6 tys. zł.

Mini Cooper Cebrio

mini cabrioWisienką na torcie w moim zestawieniu jest Mini Cooper – rzecz jasna Cabrio. Ta perła brytyjskiej motoryzacji to legenda sama w sobie. Jej nowe wcielenie urzeka nawet panów. Niektórzy twierdzą, że to najlepsza przednionapędówka świata o właściwościach trakcyjnych gokarta. W połączeniu ze stylem i klasą, czy można chcieć więcej? No może jedynie niższej ceny. Kabriolet Mini dostępny jest na rynku aut używanych od 30 tys. zł.

Tekst: Angelika Rusiecka