Sportowe emocje za 20.000 zł

0

20.000 zł to kwota, która pozwoli nam swobodnie zastanowić się, jaki samochód najbardziej sprosta naszym wymaganiom. Dziś ruszamy na poszukiwania samochodu sportowego.

Mamy do wydania 20.000 zł i chcemy te pieniądze spożytkować jak najlepiej. Chcemy kupić samochód który pozwoli posmakować nieco sportowych emocji, który pozwoli nam się cieszyć każdym przejechanym kilometrem.

Audi TT

audi tt

Za 20.000 zł znajdziemy całkiem zadbane Audi TT. To sportowe audi produkowane jest nieprzerwanie od 1998 roku, a jego bazą jest płyta podłogowa Volkswagena Golfa. Jeżeli miałeś Audi TT, miałeś coś, czego nie mieli inni – krótko mówiąc, wyróżniałeś się na drodze. Jego zaletą jest głównie to, że mimo upływu lat zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz wciąż wygląda doskonale. Do tego nisko osadzone, dobrze wyprofilowane fotele i sztywne zawieszenie. Nic, tylko wsiąść i jechać!

Musimy jednak pamiętać, że TT to samochód przede wszystkim dla dwóch osób. Z tyłu co prawda znajduje się dodatkowy rząd siedzeń, jednak dobrze poczują się tam osoby o wzroście nieprzekraczającym 1,5 m. Chcąc wydać 17-19 tys. zł na Audi TT musimy liczyć się także z tym, że kupimy samochód z przebiegiem w granicach 150.000 km i więcej. Powinien być to jednak samochód dobrze wyposażony: z klimatyzacją, centralnym zamkiem, elektrycznie otwieranymi szybami i lusterkami ESP, światłami przeciwmgielnymi, skórzaną tapicerką i kilkoma dodatkami, np. podgrzewanymi fotelami. Najczęściej oferowaną na ryku wtórnym jednostką napędową jest 1,8-litrowa, 180-konna wersja silnika benzynowego, który chwalony jest bardzo za swego rodzaju kompromis między kosztami eksploatacji z przyjemnością z jazdy.

Toyota Celica

imgtoyota celica1

To kultowy model Toyoty produkowany w latach 1970-2006. W tym czasie powstało aż 7 generacji tego modelu i każda posiada bogatą historię. Nas najbardziej interesuje ostatnia generacja – produkowana od 1999 roku. Jego sylwetka w porównaniu do Celici VI stała się o wiele bardziej wyrazista i agresywna, co nie przełożyło się jednak na wzrost popularności i sprzedaży.

Podobnie jak w przypadku TT, tu również najpopularniejszym silnikiem był benzynowy 1,8 o mocy 143 KM i takie samochody najłatwiej znaleźć na rynku wtórnym. Jeżeli dobrze poszukamy, znajdziemy też modele wyposażone w instalację LPG. Auto, którego szukamy, będzie miało przebieg blisko 200.000 km, jednak nam udało się nawet wytropić model z przebiegiem niewiele ponad 100.000 km. Jeśli chodzi o wyposażenie, najprawdopodobniej kupimy samochód m.in. z systemem ABS, elektrycznymi szybami i lusterkami, centralnym zamkiem, radiem i welurową tapicerką.

Hyundai Coupe

Hyundai Coupe

Ostatnim z trzech proponowanych pojazdów o sportowym zacięciu jest Hyundai Coupe. To kompaktowe coupe Hyundaia produkowane jest od 1996 roku. III generacja pojawiła się w 2002 roku i ten model przypadł nam najbardziej do gustu. Dlaczego? Ponieważ taki właśnie samochód, wyprodukowany w 2003 lub 2004 roku możemy kupić już za 17-19 tys. zł. Będzie to samochód z 2-litrowym, 143-konnym silnikiem, w bardzo dobrym stanie, m.in. z felgami aluminiowymi, klimatyzacją, komputerem pokładowym, światłami przeciwmgielnymi, radiem, pełną elektryką w środku, centralnym zamkiem i nawet tempomatem. Jeszcze taniej, bo za 15-16 tys. zł, powinniśmy dostać Coupe z 1,6-litrową jednostką o mocy 105 KM. Sportowy Hyundai chwalony jest za bardzo ładną, dynamiczną linię nadwozia, która nawet dziś posiada swój urok.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowa Mazda6
Następny artykułKto celowo zabija zwierzęta?