Przesiądź się na rower i zwiedź Włochy!

Miłośnicy rowerów coraz częściej wyjeżdżają za granicę, aby tam trenować i aktywnie wypoczywać pośród pięknych widoków. Włochy cieszą się w tym przypadku szczególnym powodzeniem – to właśnie tam koncentrują się jedne z najbardziej popularnych tras rowerowych nie tylko dla zawodowców, ale także dla każdego, kto lubi spędzać czas na dwóch kółkach.

Największym powodzeniem cieszy się region Trydentu (Trentino), który posiada trzy główne szlaki rowerowe we Włoszech na północy. Tamtejsze widoki, w tym piękne Dolomity, sprawiają, że górskie wycieczki są jeszcze bardziej niezwykłe. Trasy są doskonale przygotowane, na miejscu czeka wiele sklepów i serwisów rowerowych – są praktycznie w każdej większej miejscowości. Dodatkowo dostępnych jest wiele obiektów noclegowych, które z przyjemnością przyjmą strudzonych podróżą rowerzystów.

Szlak Dolomiti di Brenta Bike

Jeden z najpiękniejszych szlaków rowerowych we Włoszech, który obejmuje aż 400 kilometrów zróżnicowanych pod kątem trudności tras w północnej części kraju. To tutaj czekają zarówno strome podjazdy, jak i płaskie i niewymagające ścieżki dla amatorów, a wszystko w tle majestatycznych Dolomitów. Trasy wiodą między innymi przez masy Dolomitów Brenta oraz przez Park Przyrody Adamello Brenta. Do dyspozycji jest trudniejsza Expert circuit, która ma łącznie 171 kilometrów, a także trasa Country trail – łatwiejsza, która ma 136 kilometrów.

Szlak Dolomiti Lagorai Bike

Dolomiti Lagorai Bike to także popularne trasy rowerowe, które łącznie obejmują ponad 1100 kilometrów różnorodnych pod kątem trudności traktów i ścieżek. To doskonały wybór dla miłośników MTB oraz amatorów freestyle’u, na których czeka wiele podjazdów, ostrych zakrętów i hopek. W okolicy podziwiać można pastwiska, alpejskiej jeziora i gęste lasy przy przejazdach dolinami Fiemme, Fassa, Primiero i Valsugana.

Szlak Mountain & Garda Bike

Trzeci z proponowanych szlaków to Mountain & Garda Bike – wiedzie wokół jeziora Garda i ma ponad 200 kilometrów. To tutaj znajduje się także jeden z najtrudniejszych odcinków z przewyższeniem aż 10 tysięcy metrów w kierunku Riva del Garda. Można również korzystać z łatwiejszych ścieżek rowerowych. Widoki są niezapomniane!

Zatem dla tych, którym znudziło się pedałowanie po polskich drogach, Włochy mogą być kuszącym kierunkiem. To nie tylko mnóstwo tras dla zawodowców, ale także dla początkujących, którzy szukają niezwykłej przygody i chcą zobaczyć piękno Dolomitów. Wycieczkę można zorganizować samodzielnie lub skorzystać z ofert biur podróży.