Powrót nawigacji Blaupunkt TravelPilot

Firma Blaupunkt zapowiada wprowadzenie trzech nowych modeli nawigacji przenośnych z serii TravelPilot, dobrze znanych na polskim rynku z poprzednich lat.

Trzy nowe opcje

Blaupunkt TravelPilot familyBlaupunkt TravelPilot 40, 50 i 70 wyposażone są w ekrany wysokiej rozdzielczości 800×480 o przekątnych odpowiednio 10,8 cm (4,3″), 12,8 cm (5″) i 17,5 cm (7″) oraz szybkie dwurdzeniowe procesory pracujące z częstotliwością taktowania 664MHz. Model TP70 posiada dodatkowo wejście AV, do którego można podłączyć na przykład kamerę cofania.

Wsparcie podczas jazdy

Nawigacje mają opcje widoku map 2D lub 3D wraz z dynamiczną funkcją autozoom, realistyczną prezentacją skrzyżowań i zjazdów oraz asystentem pasa ruchu.

W trakcie jazdy asystent prędkości za pomocą optycznego lub akustycznego sygnału ostrzega przed ewentualnym przekroczeniem dozwolonej prędkości. Całkowicie nową funkcją jest wyświetlanie tzw. BluPoints, które na podstawie wskazówek świetlnych dają ciągłe informacje na temat ekonomiki jazdy.

Urządzenia posiadają również zainstalowaną bazę radarów wraz z optycznymi i akustycznymi ostrzeżeniami wyświetlanymi również w dowolnym trybie jazdy bez włączonej nawigacji. Usługa ta dostępna jest dla wszystkich krajów za wyjątkiem Niemiec, Austrii i Szwajcarii. W krajach niemieckojęzycznych można ją zainstalować później, jednak korzystanie z niej jest zabronione przez prawo.

Blaupunkt TravelPilot 40 50 pl screen

Blaupunkt TravelPilot 70

Dożywotnia aktualizacja map

Największą zaletą jest gwarancja posiadania najnowszych map dostarczonych przez firmę TomTom. Model TravelPilot 40 posiada możliwość wgrywania przez dwa lata od momentu rozpoczęcia użytkowania, bezpłatnych aktualizacji map i oprogramowania. Modele TravelPilot 70 oraz TravelPilot 50 oferują LMU – Lifetime Map Update, czyli możliwość dożywotnich aktualizacji.

Sugerowane ceny detaliczne (brutto)

– Blaupunkt TravelPilot 40 EU: 599 PLN
– Blaupunkt TravelPilot 50 EU LMU: 699 PLN
– Blaupunkt TravelPilot 70 EU LMU: 949 PLN