Najlepsze gry podróżne dla dzieci

Długa podróż autem potrafi porządnie wynudzić nawet dorosłego, a co dopiero najmłodszych. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby umilić dzieciom jazdę samochodem. Jednym z nich jest chociażby zabranie ze sobą podróżnej wersji gry planszowej.

Planszówki na jakiś czas odeszły w niepamięć, jednak ostatnimi czasy zaczynają powracać do łask. I bardzo dobrze, ponieważ stanowią one formę inteligentnej rozrywki i będą doskonałą alternatywą dla gier na tablet czy telefon.

Postanowiliśmy sprawdzić więc, które podróżne gry planszowe cieszą się obecnie największym wzięciem. Na podstawie danych udostępnionych przez znaną internetową porównywarkę cen Skąpiec.pl, stworzyliśmy ranking najpopularniejszych planszówek ostatnich miesięcy.

1. Mattel Scrable Travel

Bardzo przemyślana przenośna wersja popularnej gry. Plansza została wyposażona w specjalną kratownicę, w którą wciska się literki, dzięki czemu pozostaną one na swoim miejscu nawet podczas jazdy przez najgorsze wertepy. Dostarczy dzieciom dużo rozrywki, a przy okazji wzbogaci ich słownictwo. Niestety, gra nie należy do najtańszych – wydamy na nią około 90 złotych.

2. Alexander Scriba Travel

Drugie miejsce w rankingu serwisu Skąpiec.pl zajęła budżetowa wersja Scrable’i. Zasady gry są niemalże identyczne, dużym podobieństwem do oryginału cechują się również plansza i kostki z literami. Niestety, planszówka firmy Alexander nie została wyposażona w kratownicę, przez co rozgrywanie partii Scriby w samochodzie może okazać się nieco karkołomne. Niedogodności wynagradza jednak cena gry – zapłacimy za nią zaledwie 35-40 złotych.

3. Alexander Flotylla Travel

Trzecią najpopularniejszą planszówką wśród użytkowników Skąpiec.pl okazała się Flotylla. Gra oparta jest na znanych wszystkim zasadach gry w okręty, jednak zamiast na kartce, trafione i zatopione statki oznacza się na specjalnych paletach. Do jej zakupu może zachęcać niezwykle niska cena, która oscyluje pomiędzy 13 a 20 złotymi.

4. Hasbro Connect 4 Travel

Nieskomplikowana gra, z której radość czerpać będą nawet najmłodsi. Dwaj gracze konkurują w niej o to, kto pierwszy ułoży na planszy linię składającą się z czterech elementów tego samego koloru. Za egzemplarz tej planszówki zapłacimy około 55-60 złotych.

Jak widać, gry planszowe naprawdę nie muszą kosztować majątku, a na pewno pozytywnie wpłyną na atmosferę podróży. Zachęcą dzieci do wspólnej zabawy i oderwą na chwilę od wyświetlaczy telefonów czy tabletów.