Mitsumaniaki niosą pomoc dzieciom nie tylko od święta

Świąteczna akcja charytatywna zorganizowana przez członków fanklubu samochodów marki Mitsubishi zwanego Klubem Mitsumaniaków okazała się wielkim sukcesem.

Zaangażowała znakomite grono znanych osób oraz całą rzeszę sympatyków klubu a dzięki ich udziałowi nieocenioną pomoc otrzymały Dom Dziecka nr 2 w Warszawie oraz Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Co najistotniejsze, Klub Mitsumaniaków nie zapomina także o swoich podopiecznych na co dzień, organizując licytacje i zbierając fundusze na spełnienie marzeń najmłodszych.

Wielki wór prezentów i dużo serca

W ramach kolejnej już, mikołajkowej akcji pomocy dzieciom Klub Mitsumaniaków zorganizował spotkania w Domu Dziecka nr 2 przy ul. Jaktorowskiej w Warszawie oraz w Śląskim Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Odwiedziny Świętego Mikołaja, który przyleciał na saniach prosto z Laponii, urozmaiciły liczne atrakcje, takie, jak ciekawe opowieści Joanny Zientarskiej, Klaudii Podkalickiej i Macieja Zientarskiego, którzy opowiadali o swoich motoryzacyjnych pasjach i rajdach, wspólne śpiewy, zgadywanki i zabawy. Dzieciaki z zainteresowaniem słuchały, aktywnie uczestniczyły w konkursach a na koniec otrzymały mikołajkowe prezenty – zabawki, sprzęty sportowe, gry i wiele innych obiektów marzeń. W programie nie zabrakło też pysznych kanapek oraz ciast wypiekanych przez mamy Mitsumaniaków. Liczni darczyńcy przekazali także akcesoria do pielęgnacji niemowląt, ubrania, gry, książki i pomoce naukowe dla obydwu placówek.

Akcja trwa!

Klub Mitsumaniaków www.mitsumaniaki.com, który działa od kwietnia 2005 roku, został stworzony dla wszystkich entuzjastów aut spod znaku Trzech Diamentów i zrzesza niemal 3000członków. W internetowym forum klubu uczestniczy już blisko 25 tysięcyosób. Od ponad dwóch lat Klub Mitsumaniaków aktywnie pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. Założeniem akcji Mitsumaniaki Dzieciom jest pomoc w spełnianiu marzeń dzieci nieuleczalnie chorych przebywających pod opieką hospicjów oraz wsparcie dla najmłodszych z domów dziecka na terenie Polski. Spełnianie takich marzeń oznacza zakup komputerów czy laptopów, organizowanie udziału w rajdach, wejścia do boksów czy wizyty znanych kierowców rajdowych.

Do akcji Mitsumaniaki Dzieciom przyłączyło się i nadal zgłasza wiele publicznie znanych osób. Wśród nich są między innymi: Adam Małysz, Rafał Marton, Włodzimierz Zientarski, Joanna Zientarska, Małgorzata i Dariusz Żyła, Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, Tomasz Czopik, Robert Herba, Kuba Bielak, Jarosław Maznas, Rafał Jemielita. Do tej grupy ostatnio dołączyli także znani muzycy i zespoły muzyczne w tym Piotr „Glaca” Mohamed z zespołem My Riot, Zespół Bracia, Ania Wyszkoni czy zespół Video. Ci ogromnie życzliwi przyjaciele Mitsumaniaków podpisali firmowe koszulki, które wyprodukowała akcja Mitsumaniaki Dzieciom razem z polskim oddziałem Mitsubishi Motors. Są one następnie licytowane a za zyski z licytacji spełniane są kolejne marzenia.

mitsumaniaki-2

Akcja Mitsumaniaki Dzieciom http://www.mmdzieciom.pl/cały czas zbiera środki na zakup wymarzonych prezentów dla dzieci i organizuje odwiedziny w hospicjach. Obecnie trwają licytacje koszulek Ani Wyszkoni, zespołu Bracia, Państwa Zientarskich i zespołu Video. Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na spełnianie marzeń dzieci nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjach na terenie Polski. Obecna zbiórka pozwoli na spełnienie marzeń i potrzeb kilkorga dzieci z hospicjum: tygodniowych wakacji nad morzem, zakupu mebelków dziecięcych a także specjalnego fotelika samochodowego.

Podziękowania i apel o dalsze wsparcie

„W imieniu Mitsumaniaków serdecznie dziękuję gościom naszych spotkań i wszystkim darczyńcom za przybycie i pomoc w zorganizowaniu mikołajkowych odwiedzin oraz bezustanne wsparcie dla akcji Mitsumaniaki Dzieciom. Dziękujemy za zorganizowanie prezentów dla dzieciaków i Waszą wielką szczodrość! Kolejne uśmiechy dzieci na naszym koncie! :-)” – mówi Patryk Schultz – inicjator i organizator akcji. „Wyrazy podziękowania kieruję do IKS-2 Centrum Dystrybucji Artykułów Dziecięcych z Mikołowa, Hani Kolarczyk „ze znajomymi” i barem „Zacisze” z miejscowości Wyry, MitsuManiaków z regionu zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, Mitsubishi Motors Polska oraz Mitsumaniaków: JacekeR, Juiceman, Pamar, FJ Mike, Cwaniak, Vince_81 – Kuba Adamski, Feainne – Katarzyna Lange, Mjsystem, Dread87, Blondi, Morfi, Zeeb, i9i, a także do Piotra Pawłowskiego, Agnieszki Kozłowskiej i Magdy Kierdowicz. Bez Was nasza akcja nie byłaby możliwa. Dziękuję i liczę na Wasze dalsze zaangażowanie.”– dodaje Schultz.

mitsumaniaki-3

„Zapraszamy do pomocy przy spełnianiu marzeń dzieciaków. Aby wziąć udział w zbiórce dla dzieci z Domu Dziecka należy kliknąć na link: http://forum.mitsumaniaki.pl/viewforum.php?f=214 . Nie muszą to być wpłaty finansowe, chętnie przyjmiemy deklaracje spełniania marzeń, które moglibyśmy zaproponować naszym dzieciom, np. przejażdżkę pojazdem rajdowym, sponsorowanie wakacji w atrakcyjnym miejscu, przekazanie pamiątki na licytację, bądź bezpośrednio dla dziecka.” – zachęca Patryk Schultz.

Więcej informacji na temat akcji „Mitsumaniaki Dzieciom” można znaleźć na stronie www.mmdzieciom.ploraz Facebooku: http://www.facebook.com/pages/MitsuManiaki-Dzieciom-wwwmmdzieciompl/230181790408598. Kontakt: [email protected]

Źródło: Mitsubishi, informacja Mototarget.pl