Małe auto, małe dzieci… małe rzeczy

lozeczko-simbo

Często zastanawiacie się jednak jak zmieścić w małym aucie wszystkie rzeczy niezbędne do podróżowania z małym dzieckiem? Oto 5 fantastycznych gadżetów dla mam z małym samochodem i małymi dziećmi.

Miejsce 1 – wanienka Flexi Bath

flexibath1-837x1024

Dziecięca wanienka to niestety nieodłączny element wyposażenia malucha – niestety, bowiem zawsze zajmuje ona sporo miejsca, a hotelowe prysznice nie sprzyjają wieczornym kąpielom wijących się maluchów. Tradycyjna plastikowa wanienka w bagażniku małego samochodu zajęłaby około ¼ jego przestrzeni, w połączeniu z wózkiem oznacza to prawie cały bagażnik zajęty przez zaledwie dwie rzeczy. Co zrobić, gdy mamy mały samochód i plany kąpielowe poza domem ? Zainwestować w Flexi Bath. Ten rewelacyjny patent to nic innego, jak wanienka… składająca się na płasko, która nadaje się do kąpieli dla noworodków, ale i dla czterolatków. Wyciągamy korek, spuszczamy wodę i raz, dwa zamiast wanienki mamy płaską teczkę zamykaną na górze specjalną klamrą – proste i wygodne. Flexi Bath występuje w kilku atrakcyjnych kolorach (mi najbardziej spodobał się przezroczysty) i mieści 39 litrów wody, a więc tyle ile standardowa wanienka dziecięca. Dla rodziców mniejszych maluchów warto dokupić do niej specjalną „łyżkę”, która, choć zajmuje troszkę więcej miejsca, sprawia, że nasze maleństwo może zająć w wannie wygodną, półleżącą pozycję.

Miejsce 2 – łóżeczko turystyczne

lozeczko-simbo

Skoro wanienki po złożeniu mogą mieć kształt płaskiej teczki to łóżeczka mogą przypominać… walec. Tzw. turystyczne łóżeczka to fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy dużo podróżują i pragną stworzyć swojemu dziecku własną przestrzeń do spania. Mnogość łóżeczek turystycznych na rynku pozwala na dobranie sobie takiego, które pasuje nam kolorem, sposobem składania czy wyposażeniem (dostępne są łóżeczka z przewijakami, daszkami, zabawkami, moskitierami), a wszystkie łączą wymiary tradycyjnego łóżka (120 na 60 centymetrów) i kompaktowe wymiary po złożeniu. Nasze łóżeczko w futerale przypomina kształtem średniej wielkości walec, w małym samochodzie mieści się bez przeszkód i zajmuje około 1/8 jego przestrzeni, świetnie sprawdzi się też jego położenie pod nogami dziecka, a więc na podłodze pod samochodowym fotelikiem.

Miejsce 3 – walizka dla malucha

walizka-skip-hop-zoo-z-kolkami-pszczolka

Wrogiem małej przestrzeni jest nieład i bałagan, dlatego jeśli wydaje wam się, że do małego samochodu dobrze zapakować wszystkie rzeczy malucha w siatki i siateczki to jesteście w błędzie. Dużo łatwej układa się foremne bagaże, a wszystko trzyma w jednym miejscu – dzięki temu mamy porządek, dobrze rozplanowaną przestrzeń i… bezpieczniejszy samochód. Przy ostrym hamowaniu mnogość pakunków bywa bowiem niebezpieczna.  Jeśli chcecie by torba na dziecięce ubranka i zabawki była dla nich także zabawką dobrze zainwestować w dziecięcą „kabinówkę’ w kształcie zwierzątka lub w motyw jego ulubionej kreskówki. Moim faworytem jest pszczółka firmy Skip Hop. Czy wy też w bagażnik swojej Fiesty czy Micry chciałybyście włożyć takie słodkie zwierzątko?

Miejsce 4 – kocyk i poduszeczka

poduszka-i-kocyk-podrozny-snoozihedz-trunki-niebieski

Zarówno mniejsze, jak i większe dziecko trzeba czymś przykryć, a starszemu podłożyć pod głowę poduszeczkę. Wyobrażacie sobie komplet pościeli w waszym bagażniku? Ja nie! Dlatego fantastycznym rozwiązaniem do małego auta jest zestaw podróżny SnooziHedz firmy trunki – klasyczne 3w1. Mamy więc poduszeczkę, w którą wsadzamy kocyk, a wszystko to razem jest fantastyczną kolorową Przytulanką, którą dziecko może trzymać w czasie podróży w swojej ręce. Bielizna pościelowa spakowana, a  w naszym bagażniku nie ubyło ani milimetra przestrzeni. Piękne!

Miejsce 5 –organizer na rzeczy

pojemnik-podrozny-sunshine-kids

Torba z zabawkami i książeczkami, torba z pieluchami, torba z ubrankami – kilka torebek spakowanych z tył samochodu robi naprawdę spore zamieszanie. Gdzie są pieluchy? – w torebce Zary czy Empiku? – zastanawiałam się za każdym razem. Teraz już nie muszę. Dzięki porządnemu organizerowi samochodowemu każdy „must have” podróży z małym dzieckiem ma swoje specjalne miejsce. Pieluchy, ubranka, zabawki – każde znajduje się w innej przegródce, podobnie jak butelka z wodą (na tą przegródka jest specjalnie izolowana) czy czysty smoczek. 8 przegródek, 8 kategorii tematycznych i… porządek w małym aucie gwarantowany.

Duży samochód to duża przestrzeń i dużo miejsca na bałagan, w małym aucie warto zainwestować w gadżety, które naszą ograniczoną przestrzeń wykorzystają w 100%. Ja postawiłam na pięć opisanych akcesoriów, a może wy podpowiecie coś naszej redakcji?

Magda Drzewiecka